Ситуація з водою в Криму сьогодні вирішується методами Стародавнього Єгипту, вважає доктор юридичних наук, колишній постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін.
В інтерв'ю сайту Обозреватель Бабін розповів, що вирішити проблеми з відсутністю води в Криму Росія намагається бурінням свердловин – як це робили ще в стародавньому світі. Для цього залучається безкоштовна робоча сила - військові з Міноборони РФ. За його словами "на більше вони не здатні".
Однак свердловини здатні знизити напруженість лише в Севастополі і Сімферополі. Для вирішення проблеми на решті території потрібні нові методи.
Метод опріснення Росія не потягне ні технологічно, ні фінансово, впевнений Бабін. До того ж результатом опріснення є розсіл, який потім потрібно кудись утилізувати.
"Вони відкрито заявляють, що будуть скидати його в море. Це буде екологічна катастрофа", - зазначив експерт.
читайте такожСпроба викликати дощ у Криму обернулася повним проваломАналогічні екологічні проблеми тягне за собою і метод штучних опадів: вони можуть призводити до зміни русел, селевих потоків у горах тощо. При цьому хімічні сполуки, які викликають штучні опади, отруюють і саму воду.
"Далі все буде приблизно так само. Незалежно від рівня опадів наступного року, водосховища не зможуть наповнити до нормального рівня, тому що вони критично виснажені. Це виклик. Дефіцит води буде хронічним явищем", - прогнозує Бабін.
Проблеми з водою в Криму
- В останні роки на території анексованого Криму спостерігається проблема маловоддя, що призвело до скорочень запасів водного ресурсу, внаслідок чого жителі деяких міст змушені отримувати воду за спеціальним графіком.
- Міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков 22 грудня заявив, що Україна готова подавати воду до Криму тільки в разі гуманітарної катастрофи.
- 23 грудня "глава Держради Криму" Володимир Константинов сказав, що півострів навіть теоретично не зміг би отримувати воду з материкової України, адже в АР не готові до реалізації таких заходів із технічної точки зору.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред