Українські туристи, відпочиваючі на курортах Азовського моря, масово скаржаться на інтоксикацію організму.
Підозрюють, що вона могла з'явитися через контакт з медузами, яких цього року там вкрай багато і деякі з них є отруйними, пише РІА Мелітополь.
Відзначається, що інтоксикацію може викликати не тільки контакт з медузами, а й сам запах від організмів, які розкладаються. Таке можливо, якщо їх вчасно не прибрали з пляжу, вони тривалий час лежали під сонцем, а люди вдихали ці пари.
Медики радять у разі опіків медуз промивати шкіру морською водою і змінити купальний костюм після виходу з води на пляжі.
При цьому найбільш вражені до інтоксикації люди з ослабленою імунною системою.
Проблема медуз на Азовському мо стала одним з декількох основних факторів, які сприяли відтоку туристів з місцевих курортів, пише туристичний експерт Євген Смельчаков в матеріалі на РБК-Україна.
"По суті медузи - це не так природний фактор, як скоріше антропогенний. Причина їх появи - засолення і забруднення Азову азотистими сполуками через людську діяльність. І хто б які байки і домисли не озвучував у ЗМІ, причини засолення не пов'язані ні з Кримським мостом, ні з Північно-Кримським каналом. Як відомо, близько 80% прісної води Азов отримує з Дону і Кубані. Решта - з дрібніших річок. І ось звідси і "ростуть ноги " засолення моря". - йдеться в матеріалі.
читайте також"Сезон зіпсований": туристи в жаху від навали медуз в Азовському морі
Видання резюмує, що бар'єрні сітки при епізодичному застосуванні не рятують від отрути (пептиду "ризостоміну") у воді, тому медузи залишаться надовго, а ефективних методів боротьби з ними немає.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що в курортному Бердянську Запорізької області, який приваблює туристів теплим Азовським морем, відпочиваючі скаржаться на незручності при купанні на пляжах: туристами не дають спокою Морські блохи.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред