Заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова – Ігор Яременко, заявив, що Російська Федерація не зможе розв'язати проблему з водою у захопленому Криму, побудувавши опріснювальні станції.
У РФ немає технології будівництва опріснювальних станцій, а купити її країна не зможе через санкції, розповів чиновник в інтерв'ю Obozrevatel.
Співрозмовник додав, що такі станції є дуже серйозним об'єктом інфраструктури.
Член Кабміну підкреслив, що технології для будівництва опріснювальних станцій мають небагато держав, і вони не зможуть їх продати, оскільки опиняться під ретельним наглядом.
"...Для того, щоб побудувати опріснювальні станції, потрібно мати технологію. А де її взяти? У Росії її немає. Купити через санкції вони не зможуть... що далі буде робити Росія з водою в Криму – спрогнозувати не можна...", – сказав Яременко.
Нагадаємо, після початку окупації Криму Росією Україна почала водну блокаду. Так звана "влада" не визнавала, що без води з материкової частини України на півострові виникнуть проблеми.
Пізніше у Криму обміліли водосховища, і окупанти пішли на серйозні кроки – обмежили подачу води споживачам, вирішили бурити свердловини.
РФ вирішила у 2021 році витратити мільярди рублів на розв'язання проблеми з водою. Зокрема російська сторона говорила про створення опріснювальних станцій.
Довідка. Береги Криму омивають два моря – Чорне та Азовське.
Опріснювальні станції створюються для того, щоб з морської води робити звичайну.
Припинення водопостачання Криму
- Росія у березні 2014 року захопила український Крим і потрапила під санкції низки країн Заходу.
- До захоплення Криму Росією вода надходила на півострів з Дніпра по Північно-Кримському каналу. Україна забезпечувала до 85% потреб півострова у прісній воді.
- У квітні 2014-го Київ припинив подачу води у Крим.
- Влада України неодноразово зазначала, що подачу води в Крим буде відновлено, коли півострів повернеться під контроль Києва.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред