Росія тиснутиме не тільки на Україну, а й на Європу у питанні інтеграції української енергетичної системи з європейською, заявив виконувач обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко.
"Треба очікувати, що вони тиснутимуть не тільки в Україні, але і в Європі. У них багато агентів впливу у ЗМІ. У нас санкції запроваджувалися проти каналів. В енергетиці у них багато впливу... Тобто треба очікувати, що буде опір. У Європі багато людей працює з росіянами в енергетиці, з "Газпромом", з "Росатомом". "Росатом" хоче будувати в Угорщині атомну станцію. А ми з Угорщиною об'єднуємося. Це складна ситуація", - сказав Вітренко в інтерв'ю Радіо Свобода.
За його словами, коли Україна налагоджувала постачання газу з Європи, то стикалася "з опором навіть у Європі".
"У тій же Словаччині спочатку нам говорили: вибачте, у нас контракти з "Газпромом", вони для нас дуже важливі, ми не ризикуватимемо цими контрактами для того, щоб вам дати газ. І тому важливо, щоб була наполеглива компетентна позиція української сторони, щоб ми це зробили. тому що якщо просто сидіти й чекати, то нічого не буде. Хорошого нічого не буде, буде погане", - сказав Вітренко.
Енергетична незалежність від Росії - про що йшлося раніше:
- 1 лютого дві українські компанії отримали доступ до міждержавних перетинів для імпорту електроенергії з Росії у лютому 2021 року.
- В. о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що одним з його головних завдань на посаді буде від'єднання України від енергосистеми з Росією і Білоруссю. Водночас Вітренко підкреслив, що такий крок буде в інтересах України, її енергетичної безпеки.
- Виконувач обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що Україна зможе обійтися без імпорту електроенергії з Росії, якщо підготується до наступного опалювального сезону, зокрема, належним чином відремонтує атомні енергоблоки та блоки ТЕС.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред