Україна зможе обійтися без імпорту електроенергії з Росії, якщо підготується до наступного опалювального сезону, зокрема, належним чином відремонтує атомні енергоблоки і блоки ТЕС, заявив виконувач обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко.
"Наприклад, якби влітку ремонтувалися ті блоки, про які ми говоримо, і вони б всі працювали, не потрібно було б нічого імпортувати. А коли влітку нормально не ремонтується, переноситься ремонтна програма "Енергоатому", коли немає нормального об'єднання з європейською системою, ми приходимо до того, що, на жаль, є фактична залежність роботи системи від перетоків електроенергії, що надходить, наприклад, з тієї ж Білорусі. Інакше збалансувати систему без віялових відключень майже неможливо", - розповів Вітренко в інтерв'ю Радіо Свобода.
За його словами, потрібно влітку цього року готуватися до опалювального сезону наступного року. Тобто ремонтувати блоки, забезпечувати вугіллям склади відповідно, всю систему зробити так, щоб "ми наступного опалювального сезону забезпечували себе своєю електроенергією".
"Ми це можемо робити. Ще раз, у нас 13 блоків зараз тільки теплових станцій в ремонтах. 13 блоків! Якби цього не було, то не було б проблем", - особливо зазначив Вітренко.
Також Вітренко нагадав про важливий крок щодо від'єднання від енергосистеми з Росією і Білоруссю і приєднання до системи з ЄС, який досі не імплементований. Він уточнив, що це планувалося ще у 2017 році, а зараз очікується у 2023 році.
Імпорт електроенергії - про що йшлося раніше:
- 18 березня 2020 року Кабмін де-факто запровадив заборону на імпорт російського вугілля і електрики. З 1 квітня 2020-го глава Мінекономіки запропонував запровадити додаткове спеціальне мито на електроенергію і всі типи вугілля (крім антрацитового і коксівного) для потреб енергетики і металургійної промисловості - у розмірі 65%.
- 23 січня в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що одним з його головних завдань на посаді буде від'єднання України від енергосистеми з Росією і Білоруссю. Водночас Вітренко підкреслив, що такий крок буде в інтересах України, її енергетичної безпеки.
- 1 лютого дві українські компанії отримали доступ до міждержавних перетинів для імпорту електроенергії з Росії у лютому 2021 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред