
Головне:
- Російська сторона почала перешкоджати мирним зусиллям
- Україна не висувала жодних умов в останній момент
Перед початком переговорів у Стамбулі російська сторона почала перешкоджати мирним зусиллям, висуваючи нові умови.
"Вимогу росіян, щоб американці не були присутні, сприймаємо як перешкоджання мирним зусиллям. Україна не висувала жодних умов в останній момент - це робить тільки Росія", - розповіло джерело РБК-Україна.
Він не виключив, що росіяни ставлять перед собою мету затягувати переговори.
"Якщо нема чого приховувати, то в чому проблема мати присутність американців? Ця російська вимога може свідчити лише про те, що росіяни приїхали не працювати конструктивно, а просто тягнути час і хочуть приховати це від американців", - сказало джерело.
Як уточнює Reuters, Україна і РФ можуть обговорити питання про можливу зустріч між Зеленським і Путіним.
Позиція України
Глава української делегації і міністр оборони Рустем Умеров зробив заяву напередодні переговорів. Він зазначив, що Україна готова до повного і безумовного припинення вогню і прямих переговорів на найвищому рівні.
"Сьогодні ми прибули до Стамбула, щоб знайти реальні шляхи до стійкого і справедливого миру", - написав Умеров.
За його словами, мир можливий тільки за умови, що Росія виявить готовність до конкретних дій. Йдеться, зокрема, про повне припинення вогню принаймні 30 днів і здійснення гуманітарних кроків, таких як повернення насильно депортованих українських дітей та обмін військовополоненими за формулою "всіх на всіх".
Переговори про припинення вогню - останні новини за темою
Раніше в РФ заявили про свою позицію і завдання на переговорах у Стамбулі. У РФ заявили, що хочуть усунути "базові першопричини" війни.
Нагадаємо, раніше з'явився прогноз про те, що дадуть переговори в Стамбулі. Президент України тепер може вимагати введення "пекельних санкцій" проти Росії.
Як писав Главред, особиста зустріч президентів США Дональда Трампа і Росії Володимира Путіна є питанням часу і може відбутися вже незабаром. Про це заявив старший директор Ради національної безпеки Білого дому з питань боротьби з тероризмом Себастьян Горка.
Інші новини:
- Путін змарнував можливість: Рютте зробив різку заяву про переговори у Стамбулі
- Зеленський не поїде на переговори з РФ: хто очолить делегацію
- У РФ заявили про свою позицію і завдання на переговорах у Стамбулі - деталі
Що відомо про РБК-Україна?
РБК-Україна — українське інформаційне агентство. Засноване 2006 року як підрозділ російського медіахолдингу РБК (скорочення від "РосБізнесКонсалтинг"), але 2010 року агенція "РБК-Україна" вийшла зі складу російського холдингу, а 2015-го повністю перейшла під контроль українського медіабізнесмена Йосипа Пінтуса. 29 січня 2016 року російський холдинг "РБК" намагався оскаржити в суді використання бренду "РБК", проте програв справу. З квітня 2014 року ІА "РБК-Україна" позиціонується як незалежна компанія, яка не має стосунку до російської структури, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред