РФ програла морську битву: чому Україна менше атакує ворожі судна

4 листопада 2024, 11:07
586
За словами командира спецпідрозділу, Україна зараз "пожинає плоди своєї роботи".
Флот РФ, взрыв
Знищення кораблів РФ / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com

Ключові тези:

  • Атаки на морські судна РФ зменшились
  • Ворожий флот заблокований і не виконує свої функції

З початком повномасштабного вторгнення українські сили знищили чимало ворожих кораблів, проте останнім часом атак на морські судна РФ значно поменшало. Командир спецпідрозділу ГУР МО України "Group 13" із позивним "Тринадцятий" в ефірі телеканалу "Ми Україна" повідомив, що це пов'язано з результатами попередніх успішних ударів українських захисників по Чорноморському флоту РФ.

За його словами, наразі ворожий флот повністю заблокований і не виконує свої функції. Це обумовлено тим, що росіяни бояться використовувати кораблі, щоби не потрапити під удар Сил оборони України.

відео дня

"Пам'ятаєте, коли вони блокували зерновий коридор, коли наша портова інфраструктура була повністю заблокована? Зараз ми зробили це з ними", — пояснює військовий.

Командир спецпідрозділу підкреслює, що ворог не тільки не може використовувати кораблі для ударів по Україні, але й витрачають значні кошти на утримання кораблів, які простоюють у портах. Судна потребують ремонту, обслуговування, а також забезпечення моряків їжею.

"Я сумую трохи за часами, коли можна було щось вполювати у відкритому морі, це захоплююче і цікаво — але ми зараз пожинаємо плоди своєї роботи", — зазначив командир із позивним "Тринадцятий".

Чорномо́рський флот Росі́ї

Червонопра́порний Чорномо́рський флот Росі́йської Федера́ції — частина військово-морських сил РФ, розташована на Чорному морі. Флот виходить також у Середземне море. 2010 року увійшов до складу Південного військового округу.

Командування флоту дислоковано у Севастополі. Інша важлива військово-морська база — Новоросійськ.

До складу флоту входять 14 великих кораблів, 6 дизельних підводних човни, 23 малих кораблів і катерів.

За українсько-російською угодою від 1997 року Севастопольська база мала бути залишена російським флотом у 2017 році. Згідно з Угодою Януковича—Мєдвєдєва термін перебування флоту в Севастополі було продовжено до 2042 року. Однак, після вторгнення до Криму Росія в односторонньому порядку денонсувала угоду про базування 31 березня 2014 року. Після того ЧФ РФ є частиною окупаційних військ держави-агресора в Україні.

Удари по кораблях РФ - новини за темою

Як раніше писав Главред, найскладнішою операцією спецпідрозділу ГУР Group 13 у Чорному морі стало знищення російського судна "Сергій Котов", яке двічі зазнало ураження біля протоки Босфор до остаточного знищення у березні цього року. Командир підрозділу з позивним "Тринадцятий" зазначив, що "Сергій Котов" був найновішим і найсучаснішим зі знищених російських кораблів спецпідрозділом ГУР.

7 жовтня під час успішної операції ГУР Міноборони України було виведено з ладу тральщик Балтійського флоту РФ "Олександр Обухов". Судно, яке базувалося в Балтійську і готувалося до бойового чергування, отримало серйозні пошкодження, повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Нагадаємо, колишній глава Роскосмосу та "сенатор" від Запорізької області Дмитро Рогозін офіційно підтвердив, що РФ в паніці вивела з Криму весь Чорноморський флот. Свою "прописку" кораблі змінили через постійні атаки українських морських безпілотників.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти