Проведення російськими окупантами масованої ракетної атаки по території України через три тижні після колишньої може пояснюватися необхідністю очікування поставок ракет від виробників.
Про це йдеться в звіті британської розвідки, опублікованій в Twitter Міністерства оборони Великобританії та Північної Ірландії.
"Інтервал між хвилями ударів, ймовірно, збільшується, тому що Росії зараз необхідно накопичити критичну масу нових ракет безпосередньо у промисловості перш ніж вона зможе завдати досить потужного удару, щоб переконливо розтрощити українську систему ППО", — йдеться у зведенні.
У британській розвідці зазначають, що РФ 9 березня завдала не менше 80 дальніх ударів по об'єктах критичної інфраструктури України з використанням крилатих ракет, ракет ППО в ролі "земля-земля", ударних безпілотників іранського виробництва, безпілотних літальних апаратів і "надзвичайно великої кількості гіперзвукових балістичних ракет повітряного базування".
"Це була перша велика хвиля дальніх ударів з 16 лютого 2023 року і, ймовірно, одна з найбільших з грудня 2022 року. Українські офіційні особи повідомили про загибель щонайменше 11 мирних жителів", — йдеться у звіті.
Як відомо, 9 березня російські окупанти протягом доби здійснили пуск десяток ракет різного базування, 34 з яких були знищені і ще 8 не досягли своїх цілей.
Також ворог завдав 12 авіаційних ударів, зокрема, використав 8 безпілотних літальних апаратів типу "Шахед-136", половина яких була збита.
Військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов зазначає, що інтенсивність ракетних ударів російських окупантів і шкода від них для України неминуче падатиме, а ефективність систем ППО-зростатиме. Для пересічного українця тенденція з російськими ракетними ударами по Україні буде позитивною, каже Жданов.
Читайте більше:
- В ОК "Південь" пояснили, як агресори змінили тактику ракетних ударів через невдачі
- Загроза ракетних ударів РФ: окупанти готують масовані атаки – Гнат
- Окупанти РФ готують точкові ракетні удари: названі ймовірні цілі
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред