Берці замість заліковки: абітурієнтів забирають в армію, незважаючи на рішення КМУ

5 липня 2020, 12:37
307
В Україні абітурієнти отримують повістки для відправки у війська.
Призовники
Українських абітурієнтів забирають до ВСУ / Уніан

В Україні, у зв'язку з епідемією коронавірусу, призов до армії перенесли, а вступну кампанію відтермінували. Але незважаючи на обіцянки профільних міністерств не забирати нинішніх абітурієнтів в армію, вони почали отримувати повістки з військкоматів.

Як зазначається в матеріалі ТСН, хлопців у віці 18-19 років згідно з розпорядженням уряду мали б призвати тільки за бажанням та письмовою заявою.

За словами батьків, абітурієнти отримують повістки, згідно з яким вони повинні з'явитися до військкомату для відправки у війська, незважаючи на те, що на серпень призначено ЗНО та додаткові сесії.

Підкреслюється, що нерідко абітурієнтів навіть не випускають з будівлі військкоматів, поки вони не поставлять підпис в журналі про те, що отримали повістку. Крім того, представники військкоматів заявляють, що діють в рамках законодавства і Указу президента про продовження призовної кампанії.

читайте такожВ Україні оголосили призов резервістів: кого чекають у ЗСУКрім того, у військкоматі вимагають документи від органів або установ освіти, які підтверджують те, що хлопець буде продовжувати навчання. Однак таких документів, окрім запрошення на ЗНО, зараз немає і не може бути.

Як нагадують журналісти, ще на початку червня на той час виконувач обов'язків керівника Міносвіти Любомира Мандзій заявила, що цього літа через відстрочку вступної кампанії випускників загальноосвітніх навчальних закладів не призиватимуть до армії.

У МОН навіть нібито була домовленість з Міноборони. Однак на практиці ця домовленість не діє.

У Сухопутних військах України, яким підпорядковуються комісаріати на місцях кажуть, що з постановою Кабміну та рекомендаціями згодні, але не все залежить від них. Мовляв, рішення по кожному окремому призовнику приймає колегіальний орган - призовна комісія.

У матеріалі наголошується, що не існує регламентованого переліку документів для абітурієнта, який точно дозволить розраховувати на відстрочку. Тобто рішення "служити або вчитися" приймають на свій розсуд.

У той же час уточнюється, що рішення призовної комісії можна оскаржити, якщо в ньому є очевидні порушення, як наприклад невиконання того ж самого розпорядження Кабміну, звернувшись до суду або через обласну призовну комісію.

Нагадаємо, раніше в Міноборони прокоментували плани про відмову від призову на строкову службу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти