Сьогодні, 13 лютого, рейс української авіакомпанії SkyUp, що летів з острова Мадейра до Києва, здійснив вимушену посадку в Кишиневі через ситуацію в Україні.
Пасажири літака в ексклюзивному коментарі Главреду розповіли, як вони більше 12 годин добираються до Києва.
"Затримали рейс на годину, потім завантажилися і вилетіли. Мали сісти до Києва о 5 ранку, але о 3:30 капітан звернувся до всіх і сказав, що через годину сядемо в Кишеневі. Інформація у нього тільки від компанії, і вона каже, що лізингодавець не дозволяє перетинати простір України. Стюардеси були прекрасні. З ними ми і тиждень тому туди летіли. Все чітко, по протоколу. Дуже неспокійно було, тому що можливості дізнатися новини не було. Але люди дуже витримано поводилися і не піддавалися паніці", - розповіла нам пасажир літака, адвокат і експерт Free Belarus Center Олена Юркіна.
Чекали автобуса більше 6 годин
"Нас зустрів перший секретар посольства з колегами, дали їжі і ми довго чекали автобуси з Києва. Зараз ще в дорозі. Прибудемо не раніше 12 ночі. Тяжко", - зазначила Олена.
Вона додала, що харчування і автобуси організувала компанія SkyUp, а комунікацію вели з посольством України.
В аеропорту чекали автобуси. 2 рази дали воду, бутерброди і гарячу їжу", - зазначила Олена Юркіна.
За її словами, літак прилетів до Кишенева о 4:30 ранку, а автобуси за пасажирами літака SkyUp приїхали тільки до 11. Весь цей час люди перебували в аеропорту.
Що сталося з літаком SkyUp
Нагадаємо, 12 лютого лізингодавець - резидент Ірландії – повідомив SkyUp про негайну заборону на вліт літака з бортовим номером UR-SQO у повітряний простір України.
В результаті літак, що виконував рейс за маршрутом Фуншал ( Мадейра, Португалія) - Бориспіль (Україна) був змушений здійснити посадку в найближчому до території України аеропорту в Кишиневі.
"Незважаючи на всі зусилля авіакомпанії і готовність державних структур України звернутися до лізингодавця, власник літака надав категоричну відмову в той час, коли повітряне судно вже виконувало рейс до Києва", - розповіли в авіакомпанії.
читайте такожУкраїна просить авіакомпанії не літати над відкритими водами Чорного моря з 14 лютого
У SkyUp додали, що змогли організувати трансфер для 175 пасажирів з Кишинева до Києва і забезпечили всіх пасажирів харчуванням.
Читайте також:
- Повітряне бомбардування: у США відмовилися підтвердити інформацію про початок вторгнення РФ 16 лютого
- Санкції "по-барабану": РФ вибухнула заявою про удар заходу у відповідь на напад на Україну
- Загроза вторгнення РФ і блокада авіаперельотів: Кабмін готує термінове засідання
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред