Претенденти на посаду генпрокурора фігурували в антикорупційних матеріалах - ЗМІ

9 листопада 2024, 17:43оновлено 9 листопада, 18:17
235
Нназвано основних претендентів, які нині розглядаються на вакантну посаду генерального прокурора.
Претенденти на посаду генпрокурора фігурували в антикорупційних матеріалах - ЗМІ

З посиланням на джерела в Офісі президента та Офісі генерального прокурора видання "Факти" назвало трьох основних претендентів, які нині розглядаються на вакантну посаду генерального прокурора. Усі вони мають неоднозначну репутацію та фігурували у журналістських антикорупційних розслідуваннях.

За даними "Фактів", один з кандидатів – голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, який має досвід прокурорської роботи. Його, нібито, підтримують заступник голови ОПУ Олексій Кулеба та в.о. генпрокурора Олексій Хоменко.

У жовтні 2023 року журналісти "Наших грошей" зʼясували, що очолювана Кравченком Київська ОДА замовила за 5 мільйонів генератори для Чорнобильської АЕС, які є значно дорожчими від ринкової вартості. Під час участі у конкурсі на посаду голови НАБУ "Радіо Свобода" встановило, що Кравченко, як кандидат, у декларації вказав отримання службового житла у грудні 2018 року, але вже наступного року його приватизував і продав.

відео дня

Другим кандидатом є заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудра. Джерела "Фактів" назвали її переваги: досвід роботи у Міністерстві юстиції та неконфліктність. За даними видання "Інформатор", Ірина Мудра володіє у Києві трьома квартирами та одним паркомісцем, має наручний годинник Audemar Piguet (вартість якого може сягати мільйона гривень), каблучку Graff з діамантом і браслет Cartier. 24 лютого 2023 року вона придбала авто Range Rover Sport 2022 року, але записала його на доньку Карину Шатрову.

"Що стосується Ірини Мудрої, то вона виходець із банківської сфери та продовжує підтримувати ділові та дружні стосунки із нинішнім головою Нацбанку Андрієм Пишним у якого працює її теперішній чоловік. У Національному банку подейкують, що колишні колеги "постійно на зв’язку", а призначенням на посаду у ОПУ Мудра може завдячувати саме Андрію Пишному" – йдеться в матеріалі.

Третім ймовірним претендентом видання називає Олега Кіпера, очільника Одеської обласної державної адміністрації і фігуранта численних журналістських розслідувань. Наприклад, у 2022 році Кіпер потрапив у скандал через 10-денну відпустку за кордоном під час воєнного стану. Розслідувачі "Громадського" встановили, що на посаді голови Одеської ОДА Кіпер фактично встановив "ручний контроль" за агроекспортом, що приносить надприбутки учасникам схеми.

"Рівень відповідальності генерального прокурора та обсяг завдань потребують постійної активності й фізичної присутності посадовця. І виконання обов’язків заступником тут є допустимим лише впродовж короткого проміжку часу, допоки триває призначення нового. Тому пауза у призначенні генерального прокурора України буде нетривалою. Хто ним стане — побачимо вже незабаром, але поки наявні кандидати здатні викликати лише тривожні відчуття та очікування. Більшість питань до них все ще залишаються без відповіді" – пишуть "Факти".

Як повідомлялось раніше, 31 жовтня президент Володимир Зеленський звільнив генпрокурора Андрія Костіна. Він подав у відставку на тлі скандалу з корупцією у МСЕК та прокурорами, які оформлювали собі фейкову інвалідність, аби отримувати виплати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти