"Спати з гумовою жінкою": еколог оцінив наслідки повені у Карпатах

30 червня 2020, 21:31оновлено 1 липня 2020, 02:18
256
Аналітик вважає, що важливо дати лісу можливість відновитися не штучно, а природним шляхом.
Закарпаття, Ужгород, паводок 7
Експерт вважає, що Карпати можуть стати непридатними для життя / goloskarpat.info

Еколог, директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко висловив думку, що регулярні паводки – небезпечна тенденція, оскільки уряд нічого не робить для заборони рубки лісів у Карпатах і нічого не буде робити. В якості прикладу він навів нещодавню заяву нового міністра екології про те, що нібито причиною паводків є зміна клімату.

"Масштаби можуть бути катастрофічними, аж до того, що в Карпатах стане неможливо жити. У оптимістичний сценарій я не вірю. Все, що робить уряд України з екології, веде до гіршого: зруйнували екологічний контроль, зруйнували Міністерство екології, закрили екологічну прокуратуру, провели деекологізацію законодавства, зв'язали руки екологічній інспекції бюрократичними дозволами на перевірки, зняли лісгоспи з державного фінансування", - сказав він під час чату на Главреді.

Еколог підкреслив, що важливо робити революційні заходи для запобігання екологічній катастрофі в Карпатах:

  • Перше - потрібно повністю заборонити рубки в Карпатах.

  • Друге – судити керівництво Держлісагентства та його чиновників за "лесоцид" в Карпатах.

  • Третє – перетворити Карпати в один великий національний парк.

"Питання зі страшними паводками може бути зняте через 70-100 років, коли відновиться ліс. Однак він повинен відновитися тільки природним шляхом, а не шляхом посадок. Бо штучний ліс – це все одно, що спати з гумовою жінкою: він не має екологічного імунітету, а тому або згорить, або буде зжертий короїдами", - підсумував Борейко.

читайте такожПовінь у Карпатах: експерт пояснив, скільки часу потрібно на відновлення лісівЯк раніше повідомлялося, в Міністерстві охорони здоров'я побоюються, що в результаті повеней на заході України крім COVID-19 може статися спалах кишкової інфекції. Відомство вже готується до можливої реалізації такого сценарію.

Нагадаємо, в період з 22 по 24 червня в Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській, Львівській та Закарпатській областях сталися повені з масштабними збитками і жертвами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти