В Україні вслід за світовим ринком продовжить зростати у ціні олія. Оскільки на світовому ринку цей продукт дорожчає, то й стає дорожчою сировина, яку Україні потрібно купувати для свого виробництва.
Щоб олія не подорожчала занадто сильно, держава може застосувати регулювання цін. Проте навесні в Україні закінчуватимуться запаси сировини, що може стати серйозною проблемою і не дозволити сильно торгуватися під час закупівель, пише Today.ua.
Малайзійська та індійська соняшникова олія у закупівлі на квітень коштуватимуть 1385-1400 доларів за тонну. Проте при цьому якість продукту стає нижчою.
Зазначається, що закупівельні ціни на олію залишатимуться на рівні 1350-1500 доларів за тонну до кінця зими, і не варто очікувати, що вона подешевшає.
Причинами, чому на світовому ринку подорожчала соняшникова олія, є наступні:
- подорожчання інших видів олій – пальмової і соєвої,
- посилення попиту на світовому ринку.
У лютому ціна на соняшникову олію в Україні зросла не сильно у порівнянні з січнем цього ж року. Так, зараз середня ціна на олію торгової марки "Олейна" обсягом 850 м становить 57,50 гривень. У січні за пляшку такої олії потрібно було віддати 57,45 гривень.
Ціна на соняшникову олію в Україні
У 2021 році в Україні ціни на зерно та соняшникову олію були на 45-67% вище від цін 2020 року. Експерти прогнозували, що ціна у 2022 році продовжить рости.
У той же час повідомлялося, що в Україні в торгових мережах ціна за літр соняшникової олії вітчизняного виробництва майже зрівнялася з ціною за літр імпортного оливкової.
Вас також може зацікавити:
- Майже 130 гривень за кілограм: в Україні різко змінилися ціни на популярні фрукти
- Ціни на яйця в Україні поповзли вниз
- Ціни на хліб в Україні рекордно злетять: названо нову вартість
- Ціни ростуть, якість падає: в Україні - важка ситуація з "молочкою"
- Подорожчав на 30%: в Україні скакнули ціни на борщовий набір
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред