3 березня Рада попередньо прийняла законопроект, що пропонує скасувати переведення годинників на літній час. А 18 березня Комітет з питань економічного розвитку офіційно порекомендував Верховній Раді остаточно скасувати переведення годинників в Україні на літній час.
Тепер народні депутати мають у другому читанні остаточно ухвалити законопроект №4201 про скасування переведення годинників в Україні, повідомляє офіційний веб-портал Верховної Ради.
У документ додали визначення "сезонного переходу часу".
читайте такожПерехід на літній час 2021: Україна вирішила, коли переводимо годинник"Закон набуде чинності з дня, що слідує за днем його опублікування, і Кабінет міністрів протягом двох місяців повинен привести свої нормативно-правові акти у відповідність із законом, а також у 2022 році проінформувати Верховну Раду про стан його виконання", – наголошується в повідомленні.
Але швидше за все закон про скасування переходу на літній час в Україні почне діяти не раніше 2022 року.
Переведення годинників 2021 скасували чи ні
На даний момент ні. Щоб Україна не здійснювала перехід на літній час у 2021 році – законопроект повинні встигнути прийняти в другому читанні і опублікувати в "Голосі України" до останньої неділі березня, уточнила заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку і представник Слуги народу Роксолана Підласа.
Лише в цьому випадку перехід на літній час Україна в 2021 році не здійснить.
Прийняти документ планували ще минулого тижня. Чергове голосування за законопроект було заплановано на 19 березня. Але в результаті Рада провалила голосування: не вистачило 14 голосів.
Остаточне рішення щодо скасування переведення годинників в Україні в 2021 році очікується в середу, 24 березня, повідомляє джерело в уряді.
Поки що уряд веде переговори з цього приводу з представниками Євросоюзу, пише Інтерфакс-Україна.
Відзначимо, що переведення годинників в Європі 2021 не здійснюють лише Росія, Білорусія та Ісландія.
Коли переводять годинники в Україні 2021 на літній час
Якщо документ так і не приймуть, переведення годинників в Україні на літній час 2021 традиційно відбудеться в останні вихідні березня, тобто вже наступного тижня - в ніч з 27 на 28-е число.
Рівно о 03:00 починає діяти літній час в Європі: стрілки годинника потрібно перевести на одну годину вперед. Утім, електронні гаджети, в яких є підключення до інтернету, зроблять це самі. А ось механічний годинник і, наприклад, годинник на мікрохвильовій печі дійсно доведеться переводити вручну.
Знову на зимовий час стрілки годинника переводять в останню неділю жовтня - на одну годину назад.
Детальніше читайте в нашому матеріалі Переведення годинників на літній час 2021: Україна змінює правила.
Перехід на літній час: Україна 2021 - користь і шкода
Скасування переведення годинників на літній час відіб'ється на ЖКГ-платіжках українців, попередив глава житлового союзу України Олександр Скубченко.
За його підрахунками, у разі скасування переходу на літній час, при нинішніх цінах на світло населення в цілому змушене буде заплатити на 2 млрд більше за електроенергію (нагадаємо, що Кабмін скасував пільговий тариф на електроенергію ще з січня 2021).
З іншого боку, лікар розповіла, яку небезпеку несе переведення годинників на літній час.
Зокрема, переведення годинників провокує:
- порушення сну,
- головний біль,
- емоційні розлади,
- болі в спині, суглобах,
- судинні кризи,
- скачки артеріального тиску.
"Якщо ми змінюємо час засинання, змінюється час виділення гормону кортизолу, а він відповідає за роботу імунної системи, артеріального тиску, цукру в крові тощо, величезна кількість функцій. І ми одним переведенням годин порушуємо всі ці процеси", - розповіла лікар-невролог Тетяна Майкова.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред