IT-спеціаліст Богдан Мельник вирішив влаштуватися на роботу у Києві до білоруської компанії Andersen People. На завершальному етапі співбесіди він заявив, що не розмовлятиме з колегами російською мовою. У підсумку на роботу його не взяли. У компанії назвали цей інцидент непорозумінням і вважають, що жодних порушень з їх боку немає.
Як йдеться в сюжеті ТСН, Мельник добре розмовляє англійською, і не відмовлявся говорити з іноземцями російською мовою. Інцидент він назвав дискримінацією і заявив, що його підтримали, серед інших, і російськомовні колеги.
Не взяли на роботу через відмову спілкуватися з колегами російською мовою
Богдан Мельник намагався влаштуватися до офісу білоруської IT-компанії Andersen People саме у Києві. Але там вимагали, щоб він спілкувався з колегами тільки російською мовою. Здобувач погодився розмовляти російською тільки з іноземцями.
"Для будь-якої людини, що має почуття гідності, така ситуація буде обурливою. Багато з російськомовних колег мене підтримали. Їх теж обурює така політика дискримінації за мовною ознакою", - сказав Мельник.
"Було непорозуміння"
У самій компанії з Білорусі Andersen People вважають, що порушень з їхнього боку немає. Випадок вони назвали "непорозумінням" за окремо взятим проектом.
читайте також"На жаль, ви хочете спілкуватися українською": уиївська IT-компанія потрапила в мовний скандалБуло непорозуміння. Вакансія була до команди, у якій також працюють фахівці з Білорусі, Казахстану та Росії. Проблема, думаємо, у тому, що у кандидата склалося враження, що в компанії не розмовляють українською. Хоча насправді мова йшла про міжнародну команду окремо взятого проекту", - заявив співзасновник компанії Олександр
Скаргу на компанію не прийняли
Примітно, скаргу Мельника в секретаріаті мовного уповноваженого України не прийняли. Там послалися на те, що "заявник не перебуває на даний час в трудових відносинах з цією фірмою".
Реакція влади
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова назвала ситуацію порушенням Конституції та мовного закону.
"Наголошую, що зазначені дії фахівця управління персоналом є не лише порушенням принципу недискримінації, закріпленим у статті 24 Конституції України, а й вимог закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", - підкреслила вона у своєму Telegram-каналі.читайте такожМовний скандал у Харкові: продавчиня намагалася обдурити власника і залишилася без роботи
У сюжеті підкреслюється, що випадок з Богданом Мельником не є рідкістю. Раніше в цій же компанії відмовили в роботі іншому претендентові, який сказав, що російську мову розуміє, але спілкуватися може тільки українською або англійською.
Главред рекомендує:
- Їхати подалі через українську мову: власниця кіоску у Харкові закликала не роздувати скандал
- "Шахрайство або занадто красива історія": мовний скандал Ніцой та Довбика отримав продовження
- "Питання гідності": мовний скандал у збірній Україні набирає обертів
- "Тихо, мамо, тут треба російською розмовляти": у дитячому таборі розгорівся мовний скандал
- "Споконвічно російське місто": у Харкові розгорівся новий мовний скандал
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред