Зараження коронавірусом COVID-19 через вакцину практично неможливо, оскільки вірус не здатний функціонувати в м'язах. Таку думку висловила лікар-інфекціоніст Ольга Кобевко в коментарі Громадського радіо.
"Вакциною не можна інфікуватися коронавірусом, тому що вона не містить живого вірусу. У м'язі коронавірус не зможе існувати, тому що це не його середовище. Тому вірус для нас буде безпечним в цьому плані, і ми не можемо інфікуватися внаслідок вакцинації", ‒ стверджує вона.
Кобевко, тим не менш закликала всіх українців, які вже перехворіли COVID-19, не проявляти безпечність, оскільки антитіл зазвичай вистачає на термін від трьох до шести місяців, а далі захист організму від коронавірусу починає різко падати
"Наявність імунітету також не передбачає 100% гарантію того, що людина не може бути інфікована повторно", ‒ підсумувала медик.
читайте такожУ Зеленського провернули хитрість із записом на COVID-вакцинацію
Нагадаємо, раніше повідомлялося:
- 23 лютого в Україні зареєстрували вакцину Covishield. Причому українське МОЗ стало одним з перших покупців препарату, який до цього влада Індії безоплатно відправляла в Бутан, Бангладеш, М'янму, Непал, а також на Мальдівські й Сейшельські острови. Ця вакцина виробляється в Індії за ліцензією компанії AstraZeneca
- 23 лютого до Києва прибула перша партія вакцини від коронавірусу Covishield.
- 24 лютого в Україні стартувала кампанія з вакцинації від COVID-19. В першу чергу держава безоплатною зробить щеплення медичним працівникам, які працюють з коронавірусними хворими. Наприкінці місяця планується проведення вакцинації військовослужбовців.
- 1 березня керівник МОЗ Максим Степанов провакцинувався препаратом Covishield. За словами чиновника, він відчуває себе чудово.
Коронавірус - це...
Коронавірус нового типу 2019-nCoV-це вірус, який викликає атипову пневмонію. Він з'явився в результаті генетичного поєднання коронавірусу кажанів і коронавірусу невідомого походження.
Як вже відомо, вперше вірус зафіксували в китайському місті Ухань. Всесвітня організація охорони здоров'я позначила цей вірус як 2019-nCoV.
Інкубаційний період триває протягом 6-12 днів. У разі інфікування від людини до людини – не більше 5 днів.
Зазначимо, 30 січня ВООЗ прийняла важливе рішення і визнала новий коронавірус надзвичайною ситуацією міжнародного значення і міжнародною загрозою.
Симптом
Вони схожі з симптомами пневмонії або важкого гострого респіраторного синдрому:
- втрата свідомості (в результаті прогресуючого руйнування легеневих тканин);
- сухий кашель;
- лихоманка і підвищення температури (38°С або вище);
- утруднення дихання;
- болі в області грудей;
- головний біль;
- міалгія;
- загальне нездужання.
Як захиститися?
У ВООЗ вже випустили рекомендації. І ось що там рекомендують:
- мити руки з милом або протирати руки засобами на алкогольній основі;
- прикривати рот і ніс при кашлі або чханні носовою хусткою або зігнутим ліктем;
- уникати тісного контакту з будь-якою людиною з симптомами застуди або грипу;
- термічно обробляти м'ясо і яйця перед вживанням в їжу;
- уникати незахищених контактів з дикими тваринами і домашньою худобою.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред