Для проведення виборів на Донбасі повинні бути виконані всі умови щодо безпеки, в тому числі, політичні, а також повинен бути витриманий певний перехідний період у 2-3 роки, щоб на Донбас увійшли партії та організації, медіа, відновлений правовий контроль.
"Тому є великий плюс в тому, що вибори на Донбасі не відбудуться і я не бачу ніяких підстав пов'язувати це з виходом України з Мінського процесу", - таку думку в коментарі Главреду озвучив політичний експерт аналітичного центру DemocracyHouse Анатолій Октисюк.
За словами експерта, президент Володимир Зеленський продовжує стратегію свого попередника Петра Порошенка.
"За фактом Зеленський продовжує лінію Порошенка. Президент боїться робити зайві кроки, тому що це може спровокувати невдоволення всередині країни і протести на вулицях. Але в України немає можливості виконувати те, що він підписав – ми не можемо йти на федералізацію в нинішніх умовах. Тому вся ця ситуація триватиме ще не один рік", - зазначив він.
читайте такожРезніков назвав причини неефективності Мінських угодОктистюк переконаний, що питання Мінських угод може вирішитися у вересні, коли заплановано візит президента Франції до України.
"Що стосується реакції інших країн Нормандської четвірки, то новий імпульс у цьому питанні можливий під час візиту в Україну президента Франції Еммануеля Макрона у вересні, так як тоді всі ці питання у розрізі Мінських угод напевно будуть обговорюватися", - підсумував політичний аналітик.
Як раніше повідомлялося, президент Росії Володимир Путін і канцлер Німеччини Ангела Меркель 15 липня провели телефонну розмову, в ході якої детально обговорили реалізацію Мінських угод і врегулювання конфлікту на Донбасі.
Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив про те, що Україна наполягає на перегляді Мінських угод, оскільки ряд пунктів не відповідає сьогоднішнім реаліям.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред