В Одесі придбали "шведські" ШВЛ за завищеними цінами: журналісти з'ясували подробиці

19 травня 2020, 19:40
190
На тлі пандемії СOVID-19 українські лікарні закуповують ШВЛ за завищеними цінами з порушенням законодавства.
В Одесі придбали 'шведські' ШВЛ за завищеними цінами: журналісти з'ясували подробиці
Журналісти знайшли порушення у закупівлі ШВЛ в Україні / dumskaya.net

В Одесі для лікарні №10, де було зафіксовано спалах коронавірусу, закупили апарати штучної вентиляції легенів нібито шведської компанії Brightfield Kommanditbolag за завищеними цінами.

Зокрема, за 7 апаратів S1100A місто заплатило 5 250 000 гривень – фактично по 750 тисяч гривень за один ШВЛ. Апарати лікарні поставила фірма Медіахолдинг, яка за 4 роки співпраці з українськими медичними установами заробила 869 мільйонів гривень. Примітно, закупівля апаратів відбувалася не тільки без конкурсу, але і в умовах відсутності належних документів, включаючи сертифікат відповідності.

В Одесі придбали 'шведські' ШВЛ за завищеними цінами: журналісти з'ясували подробиці

Як з'ясували журналісти, влітку минулого року апарати ШВЛ у цій компанії замовляла Хмельницька центральна районна лікарня Вінницької області. Незважаючи на той факт, що апарати замовлялися більш сучасні, лікарня за два ШВЛ заплатила 406 тисяч гривень. Однак тоді не було ажіотажу на тлі коронавірусної інфекції. Тендер був проведений у відповідності з чинним законодавством. Але в ньому виробником ШВЛ вказані не шведи, а компанія з Китаю - Nanjing Superstar Medical Еquipment Co. Ltd, повідомляє Думська.

відео дня

У процесі журналістського розслідування з'ясувалося, що до шведської компанії Brightfield Kommanditbolag існує безліч питань. Про неї немає ніяких згадок за кордоном і в пошукових системах. На важкодоступному сайті також немає ніякої інформації про ШВЛ – тільки про обладнання для ендоскопії.

Вдалося знайти ШВЛ, які закупила лікарня №10 в Одесі, на сайті Nanjing Superstar. Там вони присутні під маркою Superstar. Але, знову-таки, інформації про цей сайт, крім контекстної реклами, в інтернеті практично немає.

Більше того, у Державному реєстрі медичної техніки та виробів медичного призначення, який припинив існування в 2018 році, але доступний для перегляду в архівному режимі, жодних згадок про медичні товари Nanjing Superstar або ж Brightfield виявити не вдалося.

При цьому на сайті Alibaba такі апарати ШВЛ S1100-1200 можна придбати за 5-6 тисяч доларів, що еквівалентно 135-162 тисячам гривень. Для купівлі апаратів потрібно контактувати безпосередньо з виробником. Цим, судячи з усього, займається вищевказаний Медхолдинг, який є практично монопольним постачальником медтехніки для медичних установ України.

В Одесі придбали 'шведські' ШВЛ за завищеними цінами: журналісти з'ясували подробиці

Далі журналісти навели приклад, коли на початку епідемії коронавірусної інфекції, 30 березня, в Енергодарі купували такі ж ШВЛ S1100 за 542, 4 тис. грн, а за 7 днів до того у Володимиро-Волинському за 530 тисяч гривень. А ось Ратновська ЦРЛ Волинської області купила той же апарат вже за 800 тисяч гривень.

В Одесі придбали 'шведські' ШВЛ за завищеними цінами: журналісти з'ясували подробиці

У матеріалі наголошується, що під час епідемії COVID-19 в Україні значно прискорилися закупівлі медичної техніки, причому це робиться за завищеними цінами і без сертифікатів відповідності, а також інших визначених законодавством документів.

Раніше апарат штучної вентиляції легенів від Укроборонпрому вразив українських анастезіологів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти