У Києві на дивлячись на збільшення кількості хворих на коронавірус все-таки слабшають карантинні обмеження.
Такий крок столичної влади пояснив в ефірі Апостроф TV кандидат медичних наук, лікар-епідеміолог, начальник Головного управління Держспоживслужби у Києві Олег Рубан.
"Що стосується показників захворюваності, дійсно, абсолютні показники захворюваності у місті Києві високі. 99 випадків зареєстровано за добу. Я хочу нагадати, що в березні-квітні також були зареєстровані такі показники - 60-90, але це при проведенні 500-600 лабораторних досліджень на добу. Сьогодні ми в Києві проводимо близько 3 тис. досліджень в добу, і цей показний дійсно з понеділка нарешті правильно врахований. Не повністю, а відносний показник залежно від досліджень, від обстежених осіб на добу, від населення", - сказав Рубан.
За його словами, в Києві за відносними показниками ситуація стабільна, контрольована, немає зростання захворюваності.
"Ми спостерігаємо майже з 9 травня стійку тенденцію до стабільних показників госпіталізації, тяжких випадків до реанімації, навантаження на ліжко-фонд. Ці показники коливаються, ліжко-фонд сьогодні заповнений на 37-40%, навантаження на реанімаційний ліжко-фонд - 50%, щодня фіксуються пневмонії від 30 до 50%. Цей показник стабільно високий", - сказав епідеміолог.
читайте такожПерехворіти коронавірусом: вчені назвали хворобу, які починаються після COVID-19
Він вважає, що за таких обставин у Києві можуть послабити карантин, але за умов дотримання певних профілактичних протиепідемічних заходів
"Перша група ризику - ресторани, це дитячі дошкільні установи, навчальні заклади, гуртожитки, де ми моніторимо ситуацію. У ресторанах може бути низький показник захворюваності, низький ризик. Тому в місті Києві відкриті майже всі заклади, крім дитячих таборів, зон відпочинку... Статистика по коронавірусу в Києві буде стабільно високою, може бути коливання показників захворюваності", - сказав Рубан.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час термінового засідання Кабінету міністрів заявив про те, що Україні фактично стартувала друга хвиля Covid-19. До цього, на думку прем'єра, призвело масове недотримання українцями протиепідемічних заходів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред