Під час карантину, оголошеного у зв'язку з пандемією коронавіруса, багато українців залишилися без роботи. У зв'язку з цим експерт аутсорсингу, аутстаффінгу, рекрутингу та HR-консалтингу, Юлія Кирилюк поділилася своєю думкою про нинішню ситуацію на ринку праці.
"Ситуація на ринку праці - карантин, іншими словами - період "затишшя", - зазначила Кирилюк. - Роботодавці припинили пошук персоналу і будуть думати про це, як мінімум, після повного виходу з ізоляції і відновлення ділової активності. Надалі, припускаю, що роботодавці стануть більш вимогливо ставитися до співробітників з точки зору ефективності".
читайте такожОслаблення карантину в Україні: хто зможе вийти на роботу
За словами експерта в інтерв'ю Знай.юа через ситуацію, що склалася зараз важко оцінювати, які професії в надлишку та в дефіциті, але можна точно сказати, які найбільш необхідні вакансії.
"Подивімось на наше життя зараз - ми сидимо вдома, багато часу проводимо в Інтернеті (або працюємо, або дивимося, як працюють інші, що вони там постять), робимо замовлення і отримуємо доставкою наші замовлення (їжу, одяг, і купу всякої "супер-прямзараз необхідної" всячини", - сказала вона.
Список потрібних спеціальностей:
- СММ,
- таргетолог,
- налаштування контекстної реклами,
- копірайтер,
- ведення блогів,
- ведення сайтів,
- програмісти і так далі (всі ті, хто створює нам інформацію в Інтернеті, щоб ми побачили, закохалися і що-небудь "купили")
- кур'єри для доставки (всього чого завгодно)
- онлайн вчителі (не всі батьки виявилися морально готовими згадувати шкільну програму і робити уроки з дітьми)
- викладачі іноземних мов (мови ми вчимо завжди та зараз саме час ще раз спробувати "обов'язково вивчити англійську")
- обробка фото, відео, аудіо
- монтаж роликів для YouTube, взагалі будь-який монтаж
- створення фото і відео контентів
- аналітика
- озвучка аудіокниг
- викладання йоги, фітнесу, розтяжки онлайн
- астрологи, нумерологи
Раніше Главред писав, що президент Володимир Зеленський заявив про те, що заробітчани зможуть вільний виїжджати з нашої країни за умови, якщо інша країна бере на себе обов'язки за їх проживання, медичну страховку.
Також нагадаємо, заробітчани розповіли, як по-хитрому виїжджають у Європу в обхід карантину. Українці витрачають сотні євро для того, щоб виїхати на заробітки.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред