Компанія-субпідрядник будівництва нового захисного саркофага на ЧАЕС, один з найбільших у світі виробників сталевих конструкцій - італійська компанія Cimolai розкрила деталі проекту.
У коментарі УНІАН менеджер проекту Cimolai Федеріко Тосі зазначив, що для роботи був обраний метал українського виробництва.
"Ми вибрали "Метінвест", тому що компанія змогла дотримати всі особливі вимоги, специфікацію і гарантувати своєчасні поставки матеріалу", - сказав Тосі.
За його словами, створення конструкцій для цього об'єкта стало для компанії унікальним проектом через безліч обмежень.
"Ми були зобов'язані дотримати українські та європейські стандарти. Додатково були висунуті особливі вимоги до сталі: обмеження за хімічним складом, зокрема, за вмістом фосфору і сірки", - зазначив він.
У проекті використано понад 30 тисяч тонн металоконструкцій, а площа арки склала більше двох футбольних полів. Споруда захищена оболонкою з нержавіючої сталі. Саму конструкцію тримають два мостових крана, кожен з яких розміром з великий пасажирський літак.
Тосі повідомив, що Cimolai виготовила основні і тимчасові металоконструкції, які доставили в Одесу по морю на 18 суднах, а потім з порту перевезли на майданчик станції в Чорнобилі. Враховуючи радіацію, всі металоконструкції збиралися на землі – в 300 метрах від пошкодженого реактора.
Після попереднього складання арки підняли на десять тимчасових веж. Потім конструкція була насунута на пошкоджений реактор. Вона стала найбільшою у світі рухомою наземною спорудою.
"Враховуючи складність робіт і специфічні вимоги до матеріалів, з ряду міжнародних металургійних компаній, які були здатні забезпечити Сimolai металом для створення подібних конструкцій, вибір припав на гірничо-металургійну групу "Метінвест", яка гарантувала необхідну якість і терміни поставок", - резюмував Тосі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред