Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у четвер, 14 січня 2021 року, прийняв рішення з приводу порушення прав людини в захопленому Росією Криму - за позовами України проти Російської Федерації. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook заступник міністра юстиції України та Уповноважений з питань ЄСПЛ у відомстві Іван Ліщина.
За словами чиновника, в ЄСПЛ справу прийняли до розгляду. Ліщина також повідомив - при прийнятті даного рішення суд взяв до уваги, зокрема, збільшення чисельності російського військового контингенту в Криму в період з січня по березень 2014 року (причому здійснене без згоди офіційного Києва).
"Суд також визнав версію Уряду України послідовною протягом усього судового розгляду: вони надали детальну і конкретну інформацію, підкріплену достатніми аргументами, щоб довести, що російські війська не були пасивними спостерігачами, а брали активну участь у передбачуваних подіях (окупації Криму Росією ‒ Главред)", ‒ написав він.
читайте такожПовернення Криму і Донбасу в Україну: журналіст розповів, як США вдарять по Росії
Кримська платформа - що було раніше
- Президент України Володимир Зеленський 16 жовтня в ході свого візиту до Туреччини зробив заяву про те, що офіційний Київ створює переговорний майданчик - Кримську платформу, метою якої стане вироблення рішень щодо деокупації українського півострова.
- Президент Туреччини Реджеп Ердоган висловив готовність Анкари приєднатися до Кримської платформи й підкреслив невизнання Республікою анексованого Криму територією РФ.
- Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 5 грудня назвав ключові пріоритети, в рамках яких працюватиме Кримська платформа.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред