Україна планує запросити Туреччину до перемовиного процесу щодо повернення Криму під політичний контроль Києва. Українська сторона вважає, що позиція Анкари відіграє важливу роль у Кримській платформі.
Про це заявив президент Володимир Зеленський, повідомляє пресслужба глави держави.
За його словами, після 2014 року не було створено перемовного майданчика, в рамках якого могли обговорювати можливості повернення Криму до складу України. Тому українська влада прийняла рішення про створення Кримської платформи, яка повинна об'єднати всі зацікавлені сторони в рамках єдиної мети.
"Припускаємо, що це дозволить консолідувати зусилля всіх цивілізованих країн і громадських сил як в Україні, так і за кордоном для роботи на добробут Криму. А значить, і на благо кримськотатарського народу. Ми дуже сподіваємося на те, що представники Меджлісу приєднаються до цієї роботи. Нашим спільним завданням має бути напрацювання рішень для якнайшвидшого повернення Криму під контроль Української держави", - сказав Зеленський.читайте такожКрим повернеться в Україну: Зеленський у Туреччині зробив гучну заяву
Також він додав, що Україна розраховує на допомогу Туреччині у цьому процесі, тому що Анкара є серйозним гравцем в регіоні.
"І ми сподіваємося на серйозну роль Туреччини в цьому питанні. Адже хіба можна щось вирішити без Туреччини в нашому регіоні? Ні, звичайно", - підкреслив український гарант.
Довідка
У 2014 році Росія ввела війська на у Крим, провела незаконний референдум і анексувала півострів. Світова політична спільнота не визнає Кримський півострів територією РФ і вважає ці події окупацією української території.
Позиція Туреччини щодо Криму
- Офіційна Анкара визнає автономну республіку Крим територією України і не визнає її анексії Російською Федерацією. Такі заяви неодноразово озвучували глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу і президент Реджеп Ердоган.
- Глава групи дружби Туреччини і України Великих національних зборів Туреччини Йилдирим Тугрул Тюркеш раніше заявляв, що Анкара підтримує територіальну цілісність і суверенітет Києва.
- Втім, радник Ердогана Ісмаїл Сафі не виключав співпраці з Росією щодо питання забезпечення умов для життя кримським татарам в анексованому Криму.
- Крім того, в жовтні минулого року "депутати Держдуми від Криму" Поклонська і Бальбек відвідали Туреччину і особисто зустрілися з президентом Реджепом Ердоганом.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред