Експерти вважають світове зростання цін на сировину головним чинником стабілізації гривні

17 серпня 2021, 16:30
43
Глобальний тренд на світових ринках, де з початку 2021 року почали стрімко зростати ціни на сировину, дозволив Україні стабілізувати гривню.
Металургія заводд
Фото УНІАН

Через подорожчання руди, сталт, міді, кукурудзи, зерна, какао-бобів, соняшникової олії та іншої продукції, коли всього за кілька місяців їх вартість досягла цінового максимуму (як реакція ринку на поступове відновлення світової економіки після пандемії), гривня навіть змогла вирости у вартості.

Однак наступного року ціни на сировину можуть істотно знизитися, при цьому невідомо, чи зможуть вони повернутися до попереднього рівня.

"У 2021 році світова ціна на олію встановила світовий рекорд. Ніколи за всю історію світу такої ціни не було. Через ажіотаж ціна на 80% вища за адекватну. Але зараз уже ціна на олію у світі знижується", - сказав економіст Олександр Охріменко.

відео дня

Однією з причин економіст Сергій Фурса називає потенційну інфляцію.

"Це глобальний процес у світі – розкручування глобальної інфляції, який переважно пов'язаний з тим, що американці надрукували дуже-дуже багато грошей для того, щоб вийти з пандемії, щоб протидіяти кризі. Ці гроші пішли частково або повністю пішли на фінансові ринки. Як результат – ми бачимо роздування бульбашок скрізь. Це стосується абсолютно усіх сировинних ринків", - пояснив Фурса.

Експерт додав, що ключовим питанням все ж залишається проблема інфляції 2021 року. Але так і не зрозуміло, чи це просто спалах, який потім сам зійде нанівець чи довгостроковий процес, який загрожує фінансовій кризі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти