Російські окупанти тягнуть резервну лінію електропередач до Запорізької ТЕС для того, щоб отримати новий важіль для шантажу. Про це в інтерв'ю Главреду сказала незалежний експерт з питань ядерної енергетики Ольга Кошарна.
"Це буде додатковим важелем для шантажу. Тобто тоді вони будуть керувати не тільки самою ЗАЕС, а й її зовнішнім електропостачанням. Але я переконана, що Україна цього не допустить. Як раніше не допустила перемикання на Крим", ‒ сказала вона.
Хто така Ольга Кошарна
Кошарна Ольга Павлівна (нар. 8 жовтня 1955) - ексчлен колегії Державної інспекції ядерного врегулювання України, директор з питань інформації та зв'язків з громадськістю асоціації "Український ядерний форум", кандидат хімічних наук. Незалежний експерт з ядерної енергетики та безпеки.
Ситуація на Запорізькій АЕС
6 червня 2023 року стало відомо про те, що російські окупаційні війська підірвали Каховську ГЕС.
В результаті підриву рівень води в Каховському водосховищі стрімко впав. Вода звідти необхідна для того, щоб атомна станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС.
7 червня перший заступник міського голови Енергодара Іван Самойдюк закликав жителів Енергодара покинути місто через можливу загрозу від Запорізької АЕС. Він зазначив, що окупанти зробили на атомній електростанції склади техніки і боєприпасів, тому ситуація в будь-який час може вийти з-під контролю і бути критичною.
У Telegram-каналі Каховської ГЕС повідомили, що після підриву Каховської ГЕС є ризики для ядерної та радіаційної безпеки, що може призвести до катастрофи. Саме тому останній енергоблок Запорізької атомної електростанції вирішили перевести в режим "холодної зупинки". Це найбезпечніший стан для атомного реактора.
Інші новини:
- Ядерний шантаж РФ: як Кремль може використовувати ЗАЕС
- Чи можуть росіяни вдарити по ЗАЕС, коли тікатимуть: Світан оцінив можливу загрозу
- У резервуарі ЗАЕС серйозно впав рівень води: у МАГАТЕ оцінили загрозу
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред