Можлива участь США в переговорному процесі з врегулювання ситуації на Донбасі має як плюси, так і мінуси для України. Це цікава ініціатива, але Києву потрібно бути пильним.
Таку думку озвучив експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього Ілля Куса у коментарі Главреду. За його словами, з одного боку, якщо Штати приєднаються до переговорів у нормандському форматі, то в України буде ще одна сторона, яка дотримується такої позиції, яка нам подобається.
"Але, з іншого боку, це підвищує ризик, що великі держави просто домовляться між собою за нашою спиною, оскільки ми слабкі в переговорному плані, і в тому, що у нас немає свого бачення врегулювання конфлікту, а відсутність ініціативи породжує загрозу: якщо ви не пропонуєте вихід, то хтось прийде і запропонує", - сказав Куса.
Експерт вважає, що участь США в переговорах привносить нові вихідні дані в переговорний процес, які багато в чому непередбачувані, тому цього краще не робити.
"У будь-якому випадку, якщо Росія погодиться на участь у переговорах США, нам потрібно буде не радіти, а думати, чому вона на це пішла, і бути пильними, оскільки буде великий ризик домовленостей на іншому рівні за нашою спиною. Важливо пам'ятати, що Україна не є епіцентром інтересу Штатів в регіоні. У них своя глобальна повістка і свої питання до Росії, а у РФ – свої. І Україна тут є лише частиною стратегії - і Москви, і Вашингтона. Україна - всього лише одна з арен для протистояння США і РФ, яку вони можуть використовувати, як хочуть", - резюмував Куса.
читайте такожВійськовий експерт пояснив, навіщо США участь у нормандських переговорах
Нагадаємо:
- 1 лютого президент України Володимир Зеленський заявив, що хотів би, щоби глава Білого дому Джо Байден приєднався до переговорів у нормандському форматі.
- Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сумнівається, що США зможуть повноцінно приєднатися до нормандському формату (Україна, Росія, Німеччина, Франція) для врегулювання ситуації на Донбасі, хоча, за повідомленнями ЗМІ, Джо Байден розглядає приєднання до нормандської четвірки.
- У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що розширення нормандського формату за рахунок США потрібно Україні, щоби відійти від виконання Мінських домовленостей.
- Військовий експерт Олег Жданов пояснив, чому Путін погодиться на участь США в нормандських переговорах щодо Донбасу і що буде, якщо він чинитиме опір.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред