Через гнилу їжу для фронту на чиновників Міноборони може чекати суд і прокуратура, - Загребельська

7 квітня 2021, 15:01
В підписаних контрактах можуть бути ознаки корупційного правопорушення і навіть злочину, вчиненого посадовими особами МО.
Через гнилу їжу для фронту на чиновників Міноборони може чекати суд і прокуратура, - Загребельська

АМКУ визнав, що тендери МО постачальник гнилих продуктів харчування на фронт ТОВ "Військсервіс-волонтер" виграло незаконно.

Незважаючи на це уповноважені чиновники оборонного відомства приписи Антимонопольного комітету, як власне і оружного суду Києва, за словами депутата Соломії Бобровської, ігнорують. Що в такому разі чекає на відомство Тарана та його підлеглих у коментарі розповіла колишня державна уповноважена Антимонопольного комітету Агія Загребельська

"По-перше, це є підстави для початку аудиту Держаудитслужбою. Вона може його розпочати за звернення громадської організації і за результатами самого моніторингу. У підсумку це може призвести до відповідальності у вигляді штрафу за невиконання рішення колегії. За законом за невиконання рішення колегії на замовника чекає штраф.

відео дня

Крім цього, враховуючи те, що АМКУ зафіксував порушення під час проведення закупівлі, а вона все одно й досі не скасована, Комітет може вимагати розірвання договір. Якщо замовник цього не зробить, то та ж сама Держаудитслужба може подати на замовника до суду, вимагаючи від замовника виконати всі ті зобов'язання, які були зазначені в рішенні Держаудитслужби з одного боку, а з іншого, наприклад, прокуратура в інтересах держави може звернутися до суду і вимагати визнання не дійсним договору, як такого, що суперечить інтересам держави", - пояснила вона.

Також, як пояснила експерт, зважаючи на ознаки монопольного становища тендерного фаворита МО - "Військсервіс-волонтер", АМКУ може розпочати відповідну перевірку.

"В разі якщо компанія має домінуюче становища або якщо АМКУ знайде підстави, щоб звузити межі ринку, то може вказати, що ринок харчування військових – це окремий ринок, який працює по окремим правилам і відповідно частки учасників на цьому ринку треба визначати окремо", - зауважила Загребельська, хоч і додала, що скептично оцінює таку вірогідність.

"Як на мене тут не стільки йде мова про порушення саме антимонопольного законодавства, як про порушення законодавства про публічні закупівлі і можливо антикорупційного законодавства", - пояснила вона.

Вона каже, що в цій конкретній ситуації можуть бути ознаки корупційного правопорушення і навіть злочину, вчиненого посадовими особами МО.

"Тому на це питання може звернути увагу Рахункова палата та правоохоронні органи", - констатувала Загребельська.

Як відомо, ТОВ "Військсервіс-волонтер" виграло харчових тендерів Міноборони вже майже на 6 млрд грн. Сама компанія стала фаворитом продуктових закупівель оборонного відомства, незважаючи на безліч скандалів і навіть кримінальні провадження за фактами ймовірної причетності до відмивання бюджетних коштів.

Крім того, з вини "Військсервіс-волонтер" мали місце випадки масових отруєнь військових, про що писали "Наші гроші".

Згідно з даними волонтерів, ТОВ "Військсервіс-волонтер" зараз годує українських військових "як тварин" і після перемоги в черговому багатомільярдному тендері "поставляє на передову гнилі, перемерзлі овочі, фрукти і арабську курятину найгіршої якості".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти