Отримання Збройними силами України американських протитанкових ракетних комплексів Джавелін є позитивним моментом, заявив колишній міністр оборони Олександр Кузьмук.
"Джавелін – гарна, ефективна протитанкова зброя. Але Джавеліни не вирішують всіх наших проблем. Це гарна тактична зброя, яка буде ефективно діяти в якості протитанкового резерву або у зустрічних боях", - підкреслив він в інтерв'ю на телеканалі 112 Україна.
Разом з тим він переконаний, що стратегію і успіх війни комплекси Джавелін не зможуть вирішити.
"Вони (Джавеліни, - ред.) посилюють нас в окремих епізодах", - пояснив він.
При цьому екс-міністр оборони звернув увагу, що на війні на Донбасі позитивно себе проявили деякі українські військові розробки.
"Це протитанкові керовані ракети, та ж Стугна (протитанковий ракетний комплекс, - ред.), той же Комбат (протитанкова керована ракета, - ред.)", - нагадав він.
До речі, в листопаді 2017 року Сенат США схвалив проект закону, що передбачає можливість надання Україні $350 млн військової допомоги, включаючи постачання летального оборонного озброєння.
У березні 2018 року Держдепартамент США схвалив продаж Україні 37 ПТРК Javelin і 210 ракет до них на $47 млн. За даними української сторони, постачання американських ПТРК в Україну забезпечено в квітні на умовах, що оборонне озброєння не буде використовуватися на лінії зіткнення в зоні бойових дій на Донбасі.
У той же час Кузьмук прокоментував ситуацію навколо використання 120-мм мінометів Молот, в ході експлуатації яких відбувалися розриви міномета з летальними випадками серед військовослужбовців.
"Якщо розробкою займаються не фахівці, а робиться заради піару... Міномет можна з каналізаційної труби зробити за півгодини, але закінчиться тим же. Ось так і Молот, так і БРТ-и, які розпалися на міні", - розповів екс-міністр оборони.
Він також оцінив ситуацію з постачанням неякісних і бракованих запчастин для ремонту військової техніки.
"Я з 2014 року виїжджав до АТО на передовій оглядав важку техніку, яка приходить після ремонту: танки, БТР-и, самоходки. І ламається автомобільна техніка. Так вона ремонтувалася цими іржавими запчастинами, я вже не кажу, скільки грошей наварювали. Злочин, за який просто розстрілювати треба. Я тоді запитав, де військовий трибунал? Одразу там же... Коли техніка склепана з запчастин бувших у вжитку, в яку сядуть 3-4 бійця і не дійде до рубежу виконання завдання і буде спалена", - додав Кузьмук.
Нагадаємо, в 2018 році в Рівненській області на військових навчаннях вибухнув міномет Молот, загинули троє військових, а ще дев'ять осіб отримали поранення. У Міноборони назвали основною версією трагедії порушення заходів безпеки.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред