Parler – що це за соціальна мережа і чому всі масово мігрують туди

15 листопада 2020, 18:31оновлено 1 грудня 2020, 19:16
7393
Тільки за тиждень кількість користувачів соцмережі зросла з 4,5 до 8 млн.
Parler – що це за соціальна мережа і чому всі масово мігрують туди
Parler – конкурент Twitter та Facebook б'є рекорди

Кілька років тому в Інтернеті з'явилася, здавалося б, нічим не примітна соціальна мережа під назвою Parler, яка одночасно намагалася конкурувати з такими мастодонтами, як Twitter і Facebook.

На той час вона набирала в середньому по 2 тис. завантажень в день, станом на сьогодні – це найчастіше завантажуваний додаток на території США.

Так що ж змінилося? Ми спробували розібратися.

відео дня

Що таке Parler?

Parler – це соціальний майданчик, який заявляє про цілковиту відсутність тієї чи іншої цензури, заборону на передачу персональних даних і підтримку свободи слова. Автори описують свій продукт як "соціальну мережу зі свободою слова, де ви можете вільно говорити і відкрито висловлювати свої думки".

В цілому, інтерфейс Parler дуже нагадує Twitter, але орієнтований на політично консервативних користувачів.

Parler – що це за соціальна мережа і чому всі масово мігрують туди

Чому Parler набирає популярність?

Протягом останніх кількох днів переважна більшість американських консерваторів оголосила про масовий вихід з Твіттера і Фейсбуку на користь Parler. Всьому виною – політика соціальних медіа щодо свободи слова і безпосередньо Дональда Трампа в період виборчої кампанії в США.

Зокрема, у твіттер-акаунті президента більшу частину його висловлювань адміністрація соцмережі активно позначає як"неперевірені".

Parler – що це за соціальна мережа і чому всі масово мігрують туди

Популярний американський таблоїд The Wall Street Journal вже встиг охрестити нещодавні подіїї "масовою міграцією".

Parler – де завантажити

Додаток Parler завантажити і встановити можна в Google Play або AppStore.

Десктопна версія сайту доступна за посиланням.

Parler – основні переваги

Свобода слова як право говорити все, що хочеш:

Парлер – це платформа свободи слова з більш просторими рекомендаціями щодо контенту, який дозволяється публікувати. Наразі "фішкою" соцмережі є відсутність модерації – принаймні, саме цим творці намагаються актуалізувати свій продукт.

Втім, Паплер тільки набирає популярність і в переважній більшості є притулком для консерваторів. Що трапиться, коли дану платформу почнуть заповнювати прихильники інших ідеології – залишається тільки гадати.

Свобода редагувати свої пости:

Парлер надає можливість всім користувачам редагувати коментарі до їх публікацій. Змінити можна тільки повідомлення, відправлені за останні 24 години, тоді як більш старі пости редагуванню не підлягають.

Свобода верифікації для кожного:

Парлет дозволяє кожному отримати верифікований статус, на відміну від Твіттера. Все, що для цього потрібно – завантажити у свій профіль фотографію ID-карти та селфі. Згодом у вашому профілі з'являється червоний значок, який підтверджує, що ви справжня особа.

Свобода заохочувати сподобалися вам публікації:

Якщо є бажання, будь-який користувач платформи може підв'язати до свого профілю кредитну картку і "залишаті чайові" іншим користувачам. Це зі свого боку автоматично перетворює звичний всім концепт пересічної соціальної мережі в актуальну можливість заробітку, публікуючи корисний контент.

Parler – що це за соціальна мережа і чому всі масово мігрують туди
Багато видатних діячів закликають переходити на Parler / Insider.com

Parler – основні недоліки

Вузька спрямованість:

90% платформи – це політика і бізнес. Для тих. хто зацікавлений в обговорення менш актуальних тем, Парлер може швидко набриднути.

На відміну від того ж Твіттера, Парлер розширив максимально допустиме число знаків в одному повідомленні практично в чотири рази – до 1000 символів. Деяким може здатися, що більша кількість символів є контрпродуктивним. Зокрема, одна з принад Твіттера полягає якраз таки в коротких ремарках.

Хороший твіт здатний передати сенс завдяки найменшій кількості слів, що істотно економить читацький час і робить саме спілкування більш мимовільним.

Незручний пошук:

Відсутність осудного пошуку в поєднанні з невеликою базою користувачів ускладнює пошук актуальних тем для розмови. Ті, хто потребує своєчасного задоволення пошукового запиту, залишаться у відвертому замішанні.

Parler – що це за соціальна мережа і чому всі масово мігрують туди
Найіменитіші представники Парлера – республіканці та представники ЗМІ / BBC

Чим Parler відрізняється від інших соц.мереж:

Parler – не перша і не остання альтернативна платформа, яка намагається використати розчарування великих соціальних мереж. Те, як користувачі взаємодіють одне з одним, схоже на Твіттер, Фейсбук та інші сайти мікроблогів. Тобто користувачі можуть публікувати й отримувати "лайки" та коментарі.

Користувальницький інтерфейс має естетично приємний зовнішній вигляд, але потрібен час, щоб звикнути. 1000 символів проти 280 у Твіттера – швидше недолік, ніж перевага, проте це більше індивідуальний фактор.

Парлер, як і будь-яка нова платформа, безсумнівно має свій потенціал. Зрештою, соціальним мережам зазвичай потрібен тривалий час, щоб набрати обертів, тим паче, якщо справа стосується тієї чи іншої групи прихильників.

Втім, навіть якщо Парлеру не вдасться "пободатися" з гігантами соціальних мереж, тою чи іншою мірою він запустить ефект доміно – змусивши обидві платформи переглянути свою політику щодо свободи слова, надавши всім користувачам, незалежно від їх політичних поглядів і переконань, можливість відстоювати свою точку зору без страху опинитися "заткнутим".

Parler – що це за соціальна мережа і чому всі масово мігрують туди
Користувачі Twitter і Facebook масово переходять на консервативну альтернативу / Moguldom

Раніше ми розповідали про феномен гри Among Us чому вона стала світовим хітом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти