У вівторок ввечері закордонні, а потім і вітчизняні ЗМІ сколихнула новина про поведінку капітана збірної Португалії Кріштіану Роналду на пресконференції перед грою з Угорщиною, коли він відсунув від себе пляшки з Coca-Cola, зазначивши, що потрібно пити воду.
До вечора того ж дня це відео стало вірусним. І в цей же день Coca-Cola втратила $4 млрд капіталізації. Здавалося б, відповідь очевидна. Роналду обвалив акції "Коли", а всі фанати спортсмена підуть за його прикладом, зробивши вибір на користь корисних напоїв.
Але часом, здавалося б, очевидні речі виявляються просто випадковим збігом. За словами маркетолога Тамари Дзюби в ексклюзивному коментарі для Главред, серед спортсменів або акторів, які є обличчям брендів немає тренду на масові відмови, тим більше – публічні. "Імовірніше, це поодинокі випадки і компанії, які постраждали, тепер повинні зайнятися внутрішнім розслідуванням. І залишати наслідки цього так просто не можна", – повідала Тамара.
За твердженням нашого гостя, абсолютно точно порахувати збитки практично неможливо – для когось, особливо для шанувальників Роналду, його поведінка стане спонуканням до дії і вони можуть почати триматися так само як сказав футболіст. Але для більшості цей жест нічого не означає.
Така публічна поведінка може сказати багато про що – можливо, справа в конфліктах через контракти, але цілком можливо це було і його особисте рішення або прохання конкурентів – Тамара Дзюба, маркетолог.
Ось і все. У кінцевому підсумку– чисто технічна подія. Навряд чи подібні дії варто розцінювати як чорний піар. Навпаки, це гучний жест. Пояснення цього варто шукати як в поведінці фірм – наприклад, невиконанні ними якихось зобов'язань.
читайте такожСупер-гол Ярмоленка претендує на звання найкращого в першому турі Євро-2020: голосуємо
Нагадаємо, раніше Кріштіану Роналду став абсолютним рекордсменом соціальної мережі Instagram, оскільки першим досяг позначки у 250 мільйонів підписників.
Обліковий запис 35-річного форварда є другим найпопулярнішим в Instagram після офіційної сторінки самої соціальної мережі, у якої 382 млн підписників.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред