Де краще посадити картоплю: секрети вдалого вирощування

25 лютого 2025, 20:58оновлено 25 лютого, 21:49
39
Вибір картоплі для посадки впливає на врожайність. Які сорти стійкі до хвороб, коли садити та як підготувати ґрунт для картоплі.
Де картопля росте краще всього
Де картопля росте краще всього / Колаж: Главред, скріншоти

Про що ви дізнаєтесь:

  • Яку картоплю варто вибрати для посадки
  • Коли краще всього висаджувати картоплю
  • Який грунт найкращий для посадки

Картопля – це одна з найпопулярніших культур в Україні, але для того, щоб отримати гарний врожай потрібно правильно підібрати сорт картоплі згідно до умов, в яких вона буде рости. Главред спробує допомогти в цьому розібратися.

Вибір картоплі для посадки

У холодних регіонах картоплю найчастіше вирощують влітку, але в тепліших умовах її можна садити й як зимову культуру. Існують різні сорти картоплі, які відрізняються формою, кольором, структурою м'якуша, а також кольором шкірки. Терміни дозрівання залежать від сорту. Ранні сорти збирають через 2–2,5 місяця після посадки, середні – за 3–3,5 місяця, а пізні – через 4–4,5 місяця. Обираючи сорт картоплі для посадки, варто звернути увагу на його стійкість до хвороб і шкідників, розмір бульб, а також потенційну врожайність.

Коли потрібно висаджувати картоплю

На своєму YouTube-каналі "Життя бентежне" блогерка розповідає про свій досвід вирощування картоплі. За її словами, немає жодного сенсу садити картоплю в холодну землю. Мінімальна температура ґрунту, за якої картопля зможе прорости, – 7°C, але краще дочекатися 10–12°C. Картопля, посаджена в теплу землю, швидше розвивається і випереджає в рості ту, що була посаджена в холодний ґрунт.

Ознакою того, що температура ґрунту підходить для висаджування картоплі, є момент, коли листочки на березі досягають розміру монети номіналом одна копійка.

Картопля, за словами блогерки, не є найкориснішим продуктом, але займає четверте місце у світі за обсягами споживання після рису, кукурудзи та пшениці.

Який ґрунт найкращий для посадки картоплі

Картопля добре росте на різних типах ґрунтів, проте найкращим варіантом є супіщаний або інший пухкий, добре дренований і багатий на поживні речовини ґрунт. Для підтримання достатнього рівня вологості піщаний ґрунт потрібно регулярно поливати. Якщо дренаж недостатній, а ґрунт має тонку текстуру або містить багато глини та мулу, то бульби можуть вирости неправильної форми.

Картоплю найкраще садити в нейтральний ґрунт із pH 5,5–6,0. У більш лужному середовищі часто зустрічається парша – захворювання, що передається через ґрунт і вражає бульби.

Де краще всього росте картопля

  1. Картопля не повинна перегріватися на сонці, проте їй необхідно багато сонячного світла. Тому слід обирати місце, де протягом дня є найбільше сонця.
  2. Не варто садити картоплю в затоплену землю, оскільки вона почне гнити. Важливо обрати ділянку з хорошим дренажем і перевірити, щоб ґрунт не був занадто вологим під час посадки.
  3. Не рекомендується садити картоплю з магазинів, оскільки вона може бути заражена хворобами, які вплинуть на врожай.
  4. Краще висаджувати різні сорти картоплі – ранні, середні та пізні.
  5. Не варто вирощувати картоплю більше двох років поспіль на одному місці, оскільки це призводить до виснаження ґрунту. Після картоплі рекомендується садити цибулю, часник, редьку або зелень.
  6. Картоплю не слід садити після томатів, перцю, баклажанів і тютюну або поряд із цими культурами, оскільки вони страждають від однакових хвороб, що підвищує ризик інфікування. Також не рекомендується садити картоплю на ділянках, де раніше вирощували квасолю, сочевицю чи горох, оскільки ці рослини виснажують ґрунт, що може негативно вплинути на врожай картоплі.

Вам може бути цікаво:

Про канал "Життя бентежне"

Канал створено в 2023 році. Підписниками є більше 47 тисяч користувачів. Жінка публікує відео, які пов’язані з садом, городом, рукоділлям, читанням та смаколиками, а також ділиться своїми поглядами на життя та проблемами, з якими стикаються діти шкільного віку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти