У можливих переговорах президента України Володимира Зеленського і глави Кремля Володимира Путіна важливий порядок денний - позиції, які могло б підтримати українське суспільство, і які Зеленський відстоюватиме в переговорах, заявив політичний аналітик Олександр Кочетков. Він підкреслив, що місце зустрічі значення не має, хоча для багатьох це важливо.
"Цілком очевидно, що в Росії, де православ'я є майже державною релігією, а той же Путін постійно радиться з Патріархом Кирилом і ухвалює свої рішення, так би мовити, з його благословення і благословення православних священників (зокрема – анексію Криму), виглядає маячнею припущення про те, що Путін поїде до Ватикану. Тому що католицтво і православ'я останні 600 років змагаються між собою", - розповів Кочетков в коментарі Главреду.
За його словами, Путіну і Зеленському нема чого робити в Ізраїлі. Останньому це і задарма не треба, бо він від цього нічого не виграє.
"До того ж Ізраїль загалом ніколи не був територією для якихось миротворчих переговорів. Яким чином Ізраїль, що постійно воює, може виявитися територією примирення?! Це на голову не налазить, хоча, звичайно, в Україні можливо все", - сказав експерт.
Водночас нейтральними, на думку Кочеткова, можуть стати європейські країни - Австрія, Швейцарія, Фінляндія (в пам'ять про Гельсінські угоди) або Ісландія.
"Але насправді, все це неважливо. Тому що локація особливої ролі не грає. Значно важливіший зовнішній атрибут - чи відбудеться ця зустріч до зустрічі Путіна з Байденом чи ні", - уточнив політичний аналітик.
"Якщо до, то Україна і її керівництво матимуть можливість передати щось американцям. А якщо після, то нас просто "поставлять в позу" за фактом, і ми ніяк не впливатимемо на нашу подальшу долю", - додав Кочетков.
Експерт переконаний, що у Кремля є стійка стратегічна позиція, яка полягає в її відмові завойовувати частину України - йому потрібна вона вся.
"І Путін стоятиме на своєму, де б це не обговорювалося – у Відні або на Марсі. Бо це його місія - збирача земель. Він однією ногою в могилі, але думає про Бога і про те, з чим він перед ним постане. І він хоче бути тим, хто повернув Україну в історичне лоно – нової Російської імперії. Місце на нього абсолютно не вплине. Просто він не робитиме тих речей, які викличуть нерозуміння в його країні і трактуватимуться його ворогами як прояв слабкості", - підсумував він.
Зустріч Зеленського з Путіним - про що йшлося раніше:
- 20 квітня президент України Володимир Зеленський звернувся до глави Кремля Володимира Путіна з пропозицією провести зустріч на Донбасі з метою врегулювання збройної конфронтації.
- У відповідь на це російський президент Володимир Путін заявив, що Володимир Зеленський може приїхати до Москви, щоб обговорити відносини Росії та України. Але для обговорення припинення бойових дій на Донбасі Путін порадив Зеленському відправитися на переговори з ватажками бойовиків "ЛДНР".
- 26 квітня президент України Володимир Зеленський заявив журналістам, що дав доручення голові свого Офісу Андрію Єрмаку організувати його зустріч з Путіним.
- 28 квітня президент України заявив, що хоче провести зустріч з Путіним у Ватикані.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред