Під час подій весни 2014 року два полковника готові були привезти до Києва Сергія Аксьонова (який наразі очолює окупований Крим,- ред.) та Володимира Константинова (спікера кримського парламенту, - ред.), однак українська влада не віддала відповідний наказ і не забезпечила умови проведення операції. Генерал ЗСУ Віталій Радецький збирався провести мобілізацію і розгорнути війська, проте його так і не призначили на пост міністра оборони. Про це заявив колишній глава СБУ Ігор Смешко.
У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що для реалізації завдань щодо Криму, серед яких плани привезти Аксьонова і Константинова до Києва, потрібен був наказ і забезпечення зброєю. Були присутні люди, які готові були виконати такий наказ.
"У 2014 році були професіонали, вони хотіли і були готові, вони прийшли і задекларували, що були готові негайно почати бойові дії. Силові структури за перші 4 дні привезли б до Києва Аксьонова разом з Константиновим. Я знаю, про що я кажу, я особисто вів перемовини у той час з одним з представників правлячої коаліції вночі. Два бойових полковника прийшли і сказали: віддавайте наказ, ми це зробимо. І було запропоновано створювати комітет на громадських засадах. Все, що вони просили - наказ і підтримку обладнанням, зброєю. Люди були готові", - сказав Смешко.
За його словами, зброї у Києві не надали, а центральна влада на той момент була зайнята кадровими призначеннями.
"Нічого не дали, тому що вони ділили портфелі, і казали: ну що, ви не можете самі знайти зброю", - сказав політик.
За його словами, особисто генерал ЗСУ Радецький був готовий провести мобілізацію і реалізувати операцію щодо Криму, проте його так і не призначили главою Міноборони.читайте такожДзвонили з США, закликали не стріляти: Саакашвілі заявив про жорсткий тиск Заходу при захопленні Криму
"І коли генерал армії Віталій Радецький сказав: я готовий негайно провести мобілізацію і розгорнути... Він знав, як це робити. Йому сказали: ми не можемо шановного адмірала ображати, тільки його призначили. Боягузтво, некомпетентність і настрій не на виконання Конституції і законів України, а на особисте перебування при владі і збагачення", - підкреслив колишній глава СБУ Ігор Смешко.
Військова операція з повернення Криму
У лютому в пресслужбі представництва президента у АР Крим заявляли, що Україна не планує проведення військової операції щодо деокупації півострова. Як уточнили у Києві, держава має намір повернути автономну республіку за допомогою політико-дипломатичного тиску на Росію.
Генерал-майор ЗСУ Віктор Назаров заявляв, що військові у 2014 році планували взяти під контроль аеродроми у Криму та інші стратегічні об'єкти, однак операція була скасована в останній момент.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред