У разі припинення повноважень діючого складу Конституційного суду України, новий склад може бути сформований вже до середини 2021 року. Прецеденти врегулювання кризи за допомогою політико-правових механізмів вже були.
Про це заявила представник Верховної Ради в КСУ, народний депутат від партії Слуга народу Ольга Совгиря у коментарі виданню РБК-Україна.
За її словами, в законодавстві закріплені чіткі терміни. Процедура може займати від 3 до 6 місяців. Однак на процес може вплинути епідемія коронавірусної інфекції в Україні.
"Це легко порахувати, в законі про КСУ всі терміни визначені: і подачі кандидатур, і проведення конкурсів, це від трьох до шести місяців. Але слід мати на увазі, що, звичайно ж, COVID вносить корективи", - підкреслила Совгиря.читайте також"Всім стало страшно": Зеленський пройшовся по скандальному рішенню КСУ
Конфлікт влади і КСУ
- Конституційний суд України 27 жовтня виніс вердикт, згідно з яким стаття Кримінального кодексу 366-1, що передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення неправдивих даних до електронних декларацій, визнається неконституційною.
- Суд зобов'язав Національне агентство з протидії корупції закрити реєстр декларацій чиновників.
- Президент Володимир Зеленський 29 жовтня скликав позачергове засідання РНБО, на якому прийняли рішення про поновлення роботи реєстру електронних декларацій та відновлення антикорупційного законодавства.
- Глава держави вніс до парламенту законопроект, який передбачає звільнення суддів Конституційного суду.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред