Незважаючи на рішення Конституційного Суду щодо антикорупційного законодавства і присутність в країні сил, які прагнуть перешкодити інтеграції України до НАТО і ЄС, влада докладе максимальних зусиль для того, щоб безвіз з Євросоюзом не було призупинено.
Про це заявила віце-прем'єр з питань європейської інтеграції Ольга Стефанишина на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
"Безвизу з ЄС бути! Є сили всередині країни, зацікавлені в тому, щоб зупинити європейську і євроатлантичну інтеграцію України, і одночасно позбавити українців безвізу. Запевняю, їм це не вдасться!",- пише чиновник.
Також вона додала, що винесене КСУ рішення щодо антикорупційної інфраструктури викликає безліч питань. Воно свідчить про те, що державі слід провести ефективну роботу над реформою судової влади відповідно до вимог Венеціанської комісії.
Стефанишина уточнила, що 29 жовтня президент України Володимир Зеленський проводить екстрене засідання РНБО щодо цього питання і ініціюватиме відновлення ефективної роботи системи електронного декларування доходів чиновників, яка включає їх притягнення до відповідальності за порушення законів по боротьбі з корупцією.читайте такожУкраїна ризикує втратити безвіз: у Європарламенті зробили тривожну заяву
Кабмін, у свою чергу, робить кроки, завдяки яким реформи, спрямовані на інтеграцію України ЄС і в НАТО, стануть невідворотними.
"Нагадую, що цей курс України до ЄС і НАТО є остаточним, невідворотним і закріплений в Конституції України", - підкреслила Стефанишина.
Безвізовий режим і рішення КСУ щодо антикорупційних законів
- У вівторок, 27 жовтня, Конституційний суд визнав невідповідною Основному закону України статті 366-1 Кримінального кодексу України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірної інформації до електронних декларацій державних службовців.
- Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення суду може негативно вплинути на євроінтеграцію України і ставить під питання безвізовий режим з Євросоюзом.
- У Євросоюзі підкреслили, що робота антикорупційних органів і законодавства є базовим принципом фінансового співробітництва Києва та Брюсселя.
- Пізніше у ЄС запевнили, що у Брюсселя з'являється підстава для призупинення режиму лібералізації візового режиму з Україною через рішення КСУ щодо антикорупційних законів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред