Україна мчить до НАТО: Зеленський запустив стратегію щодо вступу в Альянс

Влада має намір пояснити українцям, чому інтеграція Києва до НАТО - один з ключових пріоритетів зовнішньої політики держави.

Зеленський підписав
Зеленський підписав Стратегію комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України до 2025 року / president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський підписав документ, яким передбачаєть організація комунікації між органами державної влади та українськими громадянами. Метою є донесення до українців відомостей про цінність інтеграції української держави до НАТО і виконання реформ з метою реалізації такого завдання.

Як повідомляє пресслужба глави держави у середу, 11 серпня, гарант підписав указ №348/2021 про Стратегію комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України до 2025 року. Влада має намір роз'яснити громадянам, чому вступ держави до Північноатлантичного альянсу є важливим завданням.

читайте такожДорога України до НАТО і ЄС в обмін на СП-2: США і Європа прийняли потужне рішення на підтримку Києва"Документ має на меті налагодити системну інформаційну взаємодію між державними органами та громадянами для донесення кожному українцю змісту та практичної цінності членства України в НАТО, необхідності впровадження відповідних реформ та їх зв'язку з євроатлантичною інтеграцією нашої країни", - наголошується у повідомленні.

Згідно з планами Банкової, стратегія повинна припускати широкоформатне інформування українців про політику держави з питань вступу України до колективного блоку безпеки Заходу. Для цього планується використовувати навчальні програми, підключати незалежних фахівців і оцінювати виконання річних національних програм.

Реалізація комплексу заходів має призвести до того, що в українському суспільстві зросте рівень суспільної підтримки курсу України на вступ до Північноатлантичного альянсу.

"Глава держави також доручив уряду в тримісячний термін розробити і затвердити план заходів щодо втілення затвердженої стратегії", - підкреслюється у повідомленні.

Нагадаємо, 30 липня в Україні прийняли Стратегію зовнішньої політики. У документі зазначено, що держава має намір вступити до Євросоюзу і НАТО, а також планує протидіяти агресії Росії.

Вступ України до НАТО

Секретар РНБО Олексій Данилов піддав жорсткій критиці Німеччину і Францію через питання інтеграції України до НАТО. За його словами, у 2008 році Берлін і Париж в останній момент відмовили Києву в наданні ПДЧ до Альянсу, в результаті чого за роки виявилася можливою російська агресія. Держави вчинили таким чином, тому що не хотіли "злити Росію".

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс зазначила, що серед країн Північноатлантичного альянсу вже склався консенсус, згідно з яким вони підтримують вступ української держави до блоку безпеки Заходу. Однак Київ має реалізувати низку реформ для успішного завершення шляху інтеграції до НАТО.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти