"Будуть дуже непогані новини": Кулеба анонсував плани щодо союзу України, Британії та Польщі

Київ ставить собі завдання створення серйозних альянсів, сказав Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба
Союз України, Великої Британії та Польщі може посприяти розвитку ідеї Чорноморсько-Балтійської осі - Кулеба / УНІАН

Україна працює над участю в нових альянсах. Тристоронній союз з Польщею та Великобританією може посприяти зміцненню і розширенню ідеї Чорноморсько-Балтійської осі, яка давно присутня у зовнішній політиці української держави. Незабаром на Київ можуть очікувати непогані новини. Про це заявив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

У ефірі програми Свобода слова на ICTV він розповів про те, що Київ ставить перед собою завдання створення серйозних альянсів і продовжує шукати шляхи для організації оптимальних для держави союзів. Співпраця з Великобританією та Польщею може позитивно вплинути на ідею розвитку Чорноморсько-Балтійської осі, яка давно присутня у зовнішній політиці України.

читайте такожУкраїна - горда країна і буде воювати: Британія різко закликала Путіна відмовитися від вторгнення РФ"Ми вийшли зі стратегією малих альянсів... позаторік ми створили "Люблінський трикутник", минулого року – "асоційоване тріо". Це такі невеликі компактні об'єднання, зосереджені навколо конкретних цілей і результатів. Ми не зупиняємося, наступним кроком ми шукаємо нову конфігурацію. В українській зовнішній політиці давно присутня ідея Чорноморсько-Балтійської осі, і, безумовно, такий союз Великобританії, Польщі та України міг би цю вісь суттєво зміцнити і розширити", - зазначив Кулеба.

Також він додав, що українська держава продовжує роботу з Великобританією та Польщею. Незабаром можуть з'явитися непогані новини.

"Ми активно над цим працюємо. Як ви чули, за словами моєї колеги, британської міністерки, Великобританія серйозно в цей процес включилася. Я цьому дуже радий, поки що зупинюся. Але незабаром, думаю, будуть дуже непогані новини", - підкреслив Дмитро Кулеба.

Союз Великої Британії, України та Польщі

Міністерка закордонних справ Великобританії Ліз Трас 21 січня заявила про те, що Лондон на серйозному рівні вивчає можливість створення тристороннього військово-політичного союзу з Україною та Польщею.

За словами дипломатки, Лондон, Київ та Варшава після перемовин на високому рівні, які відбулися в грудні минулого року, розвивають співпрацю.

Рада з геостратегії на підтвердження слів Трас опублікувала карту, на якій Британія, Україна та Польща позначені як союзники. Росія та Білорусь відзначені як ворожі держави.

Главред рекомендує:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти