Україна запустила процес реалізації плану Б щодо Донбасу. Київ не чекає, допоки українські території будуть виведені з-під окупації Росії і проводить роботу вже зараз. Війна може затягнутися на багато років, проте рано чи пізно Москва залишить Крим і ОРДЛО. Тому низку заходів потрібно реалізовувати заздалегідь.
Про це заявив віцепрем'єрміністр, міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков у інтерв'ю Суспільне, коментуючи питання реалізації перемовин щодо врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі.
За його словами, назви механізмів щодо реінтеграції - серед яких "план Б" - це умовності. Україна вже зараз працює над таким планом, розробляючи законодавство, яке має бути реалізовано під час перехідного періоду.читайте такожПутін не піде на поступки щодо Донбасу: у РНБО пояснили, як діяти Зеленському
"Цього не було за 6 років, у нас конфліктують нормативні акти, закони, постанови, укази. У нас є люди, які були в полоні до 2016 року і досі не отримали допомоги, оскільки не були суб'єктами отримання допомоги", - зазначив Резніков.
Як додав чиновник, ситуація з нагірнокарабаським конфліктом демонструє, що конфлікт може затягнутися на десятки років, після чого протистояння може перейти до гострої фази. Все змінилося, тому що у Баку дочекалися нової можливості врегулювання конфронтації.
Відповідаючи на питання про варіанти завершення війни, міністр акцентував увагу на тому, що на перемовинах в рамках ТКГ вирішуються тактичні питання, тоді як ключові політичні рішення приймаються у Нормандському форматі. І готуватися до стратегічних рішень потрібно заздалегідь.
"Незважаючи на те, коли це закінчиться, коли буде підписано мирний договір, а рано чи пізно це станеться і росіяни вийдуть з окупованого Донбасу, а потім і з Криму, треба робити кроки вже сьогодні", - підкреслив Олексій Резніков.читайте такожКравчук зробив несподівану заяву про план "Б" щодо Донбасу
Перемовини щодо Донбасу
- Глава української делегації у ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук заявив, що Україна і Росія не можуть домовитися з питань врегулювання конфлікту через різне розуміння алгоритму реалізації Мінських угод. Москва наполягає на проведенні виборів у ОРДЛО перед тим, як будуть виведені звідти російські війська. Україна з цим не згодна і наполягає на реалізації протилежного сценарію.
- Військовий експерт Олег Жданов вважає, що Росія не збирається йти на компроміс Україні щодо Донбасу. Єдине питання, в якому Москва готова поступитися Києву - це розведення військ, тому що такий маневр вигідний росіянам.
- Президент України Володимир Зеленський 19 грудня зазначив, що Київ не планує відмовлятися від інтеграції до НАТО в обмін на припинення конфлікту на Донбасі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред