Влада не має наміру повністю або частково скасовувати антикорупційне законодавство, що передбачає декларування доходів українських чиновників. Незважаючи на політичну кризу, в Україні й надалі триватиме боротьба з корупцією.
Про це заявив глава офісу президента України Андрій Єрмак на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, коментуючи резонансні події, пов'язані з рішенням КСУ щодо антикорупційного законодавства.
За його словами, влада дотримується принципової позиції, згідно з якою скасування електронних декларацій не буде - держава продовжить підтримувати антикорупційні інститути.
"Ніяких часткових або повних скасувань тих чи інших базових законів, які змушують чиновників декларувати свої доходи. Це принципово. Україна може і буде розвиватися тільки в демократичній і антикорупційній парадигмі", - стверджує Єрмак.
Він також додав, що сьогодні в Україні політична криза, яка спровокована "ситуативним антипрезидентським союзом відомих політичних груп", проте президент Зеленський має намір приймати жорсткі рішення щодо питань врегулювання ситуації.читайте такожСуддя КСУ пообіцяв Зеленському війну у разі розпуску суду
"Україна ніколи, підкреслюю, ніколи більше не повернеться до традиційних олігархічних практик. Україна завжди буде дотримуватися своїх демократичних цінностей, серед яких ключове місце займає нульова терпимість до будь-яких проявів номенклатурної корупції", - підкреслив Андрій Єрмак.
Конфлікт влади і Конституційного суду
- Конституційний суд у вівторок, 27 жовтня, визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає кримінальну відповідальність для чиновників за внесення неправдивих відомостей до електронних декларацій.
- Суд зобов'язав Національне агентство з протидії корупції закрити реєстр електронних декларацій і заборонив НАЗК працювати з відповідними документами.
- Президент Зеленський 29 жовтня скликав позачергове засідання РНБО, на якому було прийнято рішення про відновлення роботи електронного декларування.
- Пізніше гарант вніс до Ради закон № 4288, який передбачає звільнення суддів Конституційного Суду.
- 2 листопада Володимир Зеленський звернувся до фракції Слуга народу з вимогою проголосувати за відставку суддів Конституційного суду. Увечері відбулося засідання фракції, на якому Зеленський повторив свою вимогу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред