Для того, щоб не дати РФ можливості поглинути окремі райони Донбасу, Захід може впровадити санкції проти родичів оточення Володимира Путіна, запустити обмеження на гроші, які вони переводять до країн ЄС і США, відключити російську державу від SWIFT і закрити проект Північний потік-2. При цьому у разі припинення транзиту газу через Україну, Москва для вирішення питань щодо Києва може перейти виключно до військових заходів. Про це заявив народний депутат VIII скликання Борислав Береза.
"Є декілька моментів, які можна використовувати і які реально можуть вплинути на ситуацію. Наприклад, адресні санкції проти родичів оточення Путіна. Друге - санкції на гроші, які вони переводять до Європи, США і ховають на Заході. Третє - SWIFT. Що б не казали, але це працює найкращим батогом, який тільки є", - сказав парламентарій в ефірі телеканалу Україна 24.
Крім того, за його словами, ФРН повинна відмовитися від проекту СП-2, який загрожує безпеці української держави. Якщо газ не йтиме транзитом через Україну, то Москва перейде до вирішення питань з Києвом військовим шляхом.читайте такожІлларіонов пояснив, навіщо Європі СП-2 замість транзиту газу через Україну
"І давайте казати відкрито: треба, щоб Німеччина вже визнала, що "Північний потік-2" – це загроза для України, тому треба припинити будівництво і відмовитися від нього, незважаючи на все. Для Росії, допоки газ йде через Україну, це питання політичне. А як тільки газ не піде - питання вона вирішуватиме військовим шляхом", - підкреслив Борислав Береза.
Війна Росії та України
- Заступник постійного голови РФ при ООН Дмитро Полянський раніше висунув різкі звинувачення проти України щодо Донбасу і сказав, що Київ близький до того, щоб остаточно втратити окремі райони Донецької та Луганської областей.
- Міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков заявляв, що слова Путіна про нібито "республіки" на Донбасі свідчать про фактичне визнання Росією цих утворень. При цьому подібні заяви свідчать про фактичний вихід Москви з Мінських угод.
- Глава Офісу президента Андрій Єрмак 13 травня оголосив про те, що Україна пропонує терміново провести зустріч радників лідерів країн нормандського формату за участі глав МЗС нормандської четвірки, а також експертів з військових, політичних та юридичних питань. Він закликав провести новий саміт щодо Донбасу з метою досягнення прогресу в процесі перемовин.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред