Після початку агресії РФ щодо України з'явився перемовний формат щодо Донбасу, проте на міжнародному рівні так і не було створено майданчику, пов'язаного з питаннями Криму. Відтепер ця помилка буде виправлена. Кримська платформа отримала підтримку на міжнародному рівні, тоді як Росія вже почала протидію процесам щодо звільнення півострова, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі програми Право на владу.
За словами дипломата, створення перемовного майданчика Кримська платформа виправить помилку, припущену у 2014 році, коли не було створено механізмів щодо деокупації Криму. В рамках платформи Україна і міжнародне співтовариство мають намір обговорювати питання звільнення анексованого півострова.
Крім того, як вважає Кулеба, в питаннях ситуації з Кримом вже починають простежуватися дві ключові тенденції – Захід підтримує Кримську платформу, а Росія запустила протидію механізмам деокупації автономної республіки. Зокрема, Москва намагається підірвати довіру до нового майданчика і заблокувати участь інших держав у перемовному процесі.читайте такожУ МЗС РФ вибухнули звинуваченнями на адресу України через плани щодо Криму
"А з іншого боку наростають емоції, іноді навіть істеричні, у Москві, де розгорнута вже машина з протидії Кримській платформі. Перед нею стоїть два завдання. Перше - це дискредитувати саму ідею Кримської платформи. Друге - запобігти участі представників інших країн в інавгураційному саміті Кримської платформи. Над цим Росія вже працює", - підкреслив глава МЗС України Дмитро Кулеба.
Повернення Криму в Україну
- Президент України Володимир Зеленський 26 лютого підписав указ, яким передбачено запуск Кримської платформи - майданчика, діяльність якого спрямована на вирішення питань щодо деокупації Криму.
- 11 березня на засіданні Ради національної безпеки і оборони України була затверджена Стратегія деокупації та реінтеграції окупованих Криму та Севастополя. За словами секретаря РНБО Олексія Данилова, документ буде доступний громадськості.
- Глава МЗС України Дмитро Кулеба уточнив, що процес реінтеграції окупованого Криму базуватиметься на трьох головних завданнях: робота над Стратегією, зміцнення зусиль щодо деокупації півострова в рамках Кримської платформи, і реалізація заходів, спрямованих на відновлення українського суверенітету над півостровом.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред