Президент Володимир Зеленський у своїй політиці акцентував увагу і на врегулюванні російсько-українського конфлікту на Донбасі і боротьбі з агресією РФ. Минулого року вдалося домогтися найбільш тривалого перемир'я і відбулася низка обмінів полоненими, проте досягти миру не вдалося через відсутність таких намірів у Росії. Про це заявив політолог Володимир Фесенко.
У ефірі телеканалу Дім він розповів про те, що у 2020 році Києву вдалося розблокувати перемовний процес щодо Донбасу, після чого відбулося встановлення найбільш тривалого за весь період збройної конфронтації перемир'я. Також вдалося провести обмін полоненими.
"Було розблоковано перемовний процес. Минулого року вдалося домогтися найбільш тривалого перемир'я за весь час конфлікту. Відбулася низка обмінів полоненими", - сказав Фесенко.
Однак, за його словами, миру на сході країни досягти так і не вдалося, тому що Росія не демонструє прагнення до вирішення цього питання.читайте такожУ Путіна відреагували на санкції Зеленського проти Росії і ватажків "ЛДНР"
"Але проявилася традиційна проблема - мир не може бути досягнуто зусиллями однієї сторони. Тут Зеленський продемонстрував свою політичну волю. Повинна бути воля російської сторони - на жаль, такої волі наразі немає", - підкреслив Володимир Фесенко.
Перемовини щодо Донбасу
- Президент України Володимир Зеленський 20 травня заявив, що Банкова вже веде перемовини з Кремлем щодо організації зустрічі українського глави держави з президентом РФ Володимиром Путіним.
- У Кремлі підтвердили слова Зеленського і уточнили, що з боку Москви з Києвом домовляється заступник голови АП РФ Дмитро Козак. Однак, за словами Дмитра Пєскова, наразі немає впевненості в тому, що зустріч Володимира Путіна і Володимира Зеленського відбудеться.
- Володимир Зеленський вважає, що для врегулювання російсько-українського військового конфлікту на Донбасі потрібно вести прямі перемовини з Путіним. Крім того, в подібному перемовному форматі можуть взяти участь і США.
- Зеленський не виключає сценарію, за якого домовитися не вдасться, і тоді питання Донбасу можуть винести на всеукраїнський референдум.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред