Реакція Верховної Ради на події російсько-українського конфлікту на Донбасі повинна показати єдину позицію України з питання війни. Такі дії демонструють Росії, що українська держава є самостійною і здатною до консолідації. У парламента присутня політична позиція щодо ситуації на сході країни, заявив в ефірі каналу Україна 24 радник української делегації у ТКГ щодо Донбасу Олексій Арестович.
За його словами, позачергове засідання Ради щодо ситуації на Донбасі має продемонструвати Росії, що в Україні існує єдина позиція щодо дій Москви. Українці, таким чином, руйнують меседжі росіян про те, що нація не є єдиною і не здатна до самоврядування.
"Дуже важлива консолідована позиція. Коли ми бачимо консолідовану позицію нашої сторони, включаючи парламент і реакцію усіх органів влади, а до того реакцію міжнародного суспільства, це справляє враження на росіян", - сказав Арестович.читайте такожУ Кремлі оголосили про перемовини щодо Донбасу без участі України
Також він додав, що Україна повинна продемонструвати стійку політичну позицію держави, проти якої не пройде деструктивна політика. Важливим є той момент, що у парламенту є своя точка зору з приводу грубого порушення Росією домовленостей щодо Донбасу.
"Саме заняттям консолідованої позиції ми показуємо, що ми держава, і поводимося як держава, і спроби грати на руйнування не пройдуть. Тому ми вдячні і парламенту, і іншим органам. Важливо, що парламент має свою політичну позицію щодо спроб Росії грубо порушувати режим припинення вогню, який є основою для ведення подальших перемовин", - підкреслив Олексій Арестович.читайте такожКиїв відреагував на анонсовані Кремлем перемовини щодо Донбасу без України
Ситуація на Донбасі
- Гібридні війська РФ на Донбасі 26 березня влаштували обстріл українських позицій поблизу Шумів. Загинули 4 бійців ООС. Двоє українських військових отримали поранення.
- Президент Володимир Зеленський приніс співчуття у зв'язку із загибеллю українських військових і закликав усіх лідерів країн нормандського формату докласти максимальних зусиль з метою забезпечення перемир'я на Донбасі.
- Раніше Зеленський стверджував, що у разі провалу саміту в рамках нормандського формату він буде готовий провести окремі перемовини з президентом РФ Володимиром Путіним, канцлером ФРН Ангелою Меркель і президентом Франції Еммануелем Макроном.
- Голова делегації Києва у ТКГ Леонід Кравчук вважає, що зустріч Зеленського і Путіна дійсно може відбутися. Перемовини пройдуть в тому випадку, якщо дискусія лідерів нормандського формату так і не відбудеться.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред