Загроза безвізу і асоціації: як зміняться відносини України з Європою

12 січня 2021, 11:29
902
ЄС наступного року буде більш зацікавлений у налагодженні співпраці зі США та Азією, а Україна випаде з політичного контексту європейського континенту.
У 2021 році Європа може зменшити контакти з Україною / ZN.UA
У 2021 році Європа може зменшити контакти з Україною / ZN.UA

У відносинах з Євросоюзом упродовж 2021 року Україні варто чекати поступового згортання загальних відносин і контактів, бо ми, на превеликий жаль, виходимо з їх поля зору. Увесь наступний рік проходитиме під впливом наслідків коронавірусу і якщо новий штамм, який виявили у Великобританії, буде піддаватися вакцині, то Європа у першому півріччі поступово виходитиме з карантинних обмежень. Утім, обмеження збережуться для тих країн, які не пройдуть вакцинування. До них, скоріше за все, належатиме і Україна, що на фоні згортання більшості реформ, поставить під питання і перегляд безвізового режиму з ЄС. Але оскільки українцям наступного року не відкриють безвіз через відсутність вакцинації, то і питання його скасування де-юре наступного року навряд чи підніматимуть.

Найімовірніше, у 2021 році у нас також виникнуть серйозні проблеми з угодою про Асоціацію з ЄС. Зокрема, основне питання у законодавстві про так звану локалізацію виробництва. У нас дуже на ній наполягають, та те законодавство, яке планують ухвалити у нас, абсолютно лобістське і воно не розв’язує проблем українських виробників. Саме це законодавство було сприйняте в штики Єврокомісією і якщо його ухвалять, то далі розмовляти про всеохопну зону вільної торгівлі з ЄС буде недоречно і це може стати для нас точкою неповернення.

читайте такожЗалишиться один Зеленський, або Як ЄС спустошує людський ресурс УкраїниНезважаючи на велику кількість візитів, розмов і зустрічей Зеленського до європейських країн, результатів від них – нуль. Фактично відбувається формальний нагул статистики, але жодних наслідків не видно, бо ні про що конкретне на цих зустрічах не домовляються. Тож у наступному році варто чекати скорочення кількості візитів до ЄС, бо витрачати час на пустопорожні балачки у Європі не мають настрою.

відео дня

Їм зараз не до того – після активізації США і повернення американської політики на європейський континент через перемогу Джо Байдена на президентських виборах, у них буде набагато більше клопотів. Бо Америка, з одного боку, приносить певну політичну стабільність, а з іншого – політичну експансію. Тому ЄС у 2021 році буде більше зацікавлений США та Азією, а Україна випаде з політичного контексту європейського континенту.

До речі, повернення США до європейської політики стане проблемою особисто для Зеленського, бо Байден ніколи не забуде того, що він зробив проти нього та його сина. На неофіційному рівні будуть досить жорсткі поколювання і попередження, а після офіційної інаугурації Байдена почнуть більш прискіпливо звертати увагу на виконання зобов’язань, які Україна раніше брала на себе (зокрема, щодо антикорупційної діяльності) і навряд чи ці оцінки будуть для нас позитивними.

Тарас Чорновіл, політичний аналітик, колишній народний депутат України, спеціально для Главреду

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти