Що означають слова Зеленського про завершення війни

Єдиний можливий варіант завершення війни - замороження конфлікту за придністровським сценарієм. І Зеленський, коли робить такі заяви, не думає про відповідальність за них.

Заяви про завершення війни - загроза для Зеленського як політика \УНІАН
Заяви про завершення війни - загроза для Зеленського як політика \УНІАН

Президент Володимир Зеленський нещодавно у інтерв’ю Euronews заявив, що війну на сході України можна закінчити вже у 2020 році.

Перш за все, треба визначити, що саме у цьому випадку означає "закінчення війни". Для когось – це беззаперечна військова перемога, звільнення територій, а для когось – це формальні мирні домовленості. Також закінченням війни може бути замороження конфлікту, тобто припинення відкритої військової стадії з усіма відповідними наслідками.

Заморозка конфлікту – це придністровський сценарій, коли і конфлікт не врегульовано остаточно, і бойових дій не ведеться. І те, що припинення бойових дій триває вже місяць, вже можна вважати сигналом до того, що заморозка конфлікту, принаймні на даний момент виглядає можливою, оскільки розраховувати на військову перемогу або якісь стабільні мирні домовленості не доводиться.

читайте такожХто закінчить війну на ДонбасіІ такий сценарій – не найгірший для України у порівнянні з реалізацією політичної частини Мінських домовленостей. В принципі, ставити високі задачі - це в стилі Зеленського, але це несе в собі ризики для нього як для політика, бо будь-які слова вимагають відповідальності.

Адже коли він став президентом, видавалося дуже малоймовірним, що відродиться нормандський формат. Але, зрештою, він цього домігся і ця зустріч відбулася, хоч і її результати були неоднозначними. Мало хто вірив, що, наприклад, можуть відбутися масштабні обміни полоненими ще й без залучення одіозних українських політиків. Але, тим не менш, це відбулося і вдалося звільнити навіть заручників на кшталт Сєнцова і низку інших відомих осіб. Малореалістичним виглядало і довготривале затишшя на фронті, але це теж відбулося. І очевидно, що спираючись на це все, він вважає, що може ставити перед собою і перед країною таку мету. Але дійсність покаже, наскільки заяви і задачі Зеленського були реалістичними.

З іншого боку, він цими словами демонструє серйозність своїх намірів. Коли Зеленського обирали президентом, питання миру було ключовим у його передвиборчій кампанії. І тому ці меседжі зараз здебільшого спрямовані на українців, але цей посил мають почути і за межами країни – головним чином, країни-гаранти Мінських домовленостей.

Петро Олещук, політолог, викладач КНУ імені Тараса Шевченка, спеціально для Главреду

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Найгарніший новорічний манікюр 2022 френч, який підкорить ваше серцеНайгарніший новорічний манікюр 2022 френч, який підкорить ваше серце Фіалки стануть "жирними" та неймовірно квітучими: як удома приготувати незвичайне добриво для квітівФіалки стануть "жирними" та неймовірно квітучими: як удома приготувати незвичайне добриво для квітів Гороскоп на сьогодні 29 листопада 2021: Левам - небезпечні спокуси, Скорпіонам - непередбачені витратиГороскоп на сьогодні 29 листопада 2021: Левам - небезпечні спокуси, Скорпіонам - непередбачені витрати Груди навстіж: Каменських без ліфчика змусила завмирати серцяГруди навстіж: Каменських без ліфчика змусила завмирати серця Гороскоп Таро на грудень 2021: Овнам – заздрість, Терезам – фатальні помилки, Стрільцям - авантюриГороскоп Таро на грудень 2021: Овнам – заздрість, Терезам – фатальні помилки, Стрільцям - авантюри
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти