Партія Ангели Меркель Християнсько-Демократичний союз обрала свого нового лідера – ним став нинішній прем'єр землі Північний Рейн-Вестфалія Армін Лашет.
Лашета багато хто називає "проросійським" політиком, проте, перш за все, він є прогерманським діячем. Він – із тієї частини німецького політикуму, яка вважає, що Німеччина повинна діяти, виходячи зі своїх національних інтересів, а не сліпо слідувати євроатлантичній солідарності.
Саме тому Лашет переконаний, що Північний потік-2 повинен бути добудований, а антиросійська риторика шкодить економічним відносинам Німеччини і Росії, адже РФ для Німеччини – один із ключових торгових партнерів. Він переконаний, що не можна жертвувати тісними російсько-німецькими економічними відносинами.
читайте такожСім няньок: хто допоможе Україні закінчити війну на ДонбасіСлід зазначити, що в Німеччині сьогодні істотно посилюються позиції і вплив якраз тих політиків, які критикували Ангелу Меркель за її зайвий проамериканський крен.
Україні необхідно враховувати, що Лашет виступатиме не з антиросійських позицій, а з позиції економічного прагматизму. Це означає, що і з Києвом діалог буде вибудовуватися на суто прагматичних позиціях. Тому нам потрібно думати, чим ми можемо зацікавити німців.
Якщо раніше ми в основному апелювали до європейських прагнень України і демократичних цінностей, то тепер період, коли ми на гаслах могли отримувати якісь аванси, минув.
Крім того, враховуючи, що Німеччина – активний учасник переговорів у нормандському форматі, то, швидше за все, тепер на цих переговорах Берлін буде активніше наполягати на виконанні Україною "Мінська". Для України Лашет невигідний ще й тим, що може куди швидше прийти до розуміння, що "ключ від миру" на Донбасі знаходиться не тільки в Москві, але і в Києві.
Андрій Золотарьов, політолог, директор аналітичного центру "Третій сектор", спеціально для Главреду
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред