Українська влада здатна проявляти самостійність і рішучість, коли це стосується її особистих шкурних інтересів. Тому що контроль над Нафтогазом - це внутрішня стратегічна позиція: хто ним керує, той впливає на Офіс президента і Кабмін. Це дуже важливе для влади питання, тому що за Нафтогазом стоять мільярдні кошти. Тому тут вона здатна не озиратися ні на Байдена, ні на Путіна і вирішувати все так, як їй хочеться.
Наслідки для України після звільнення Коболєва, без сумніву, будуть. Адже який іноземний інвестор при здоровому глузді буде зв'язуватися з країною, в якій можна розігнати Наглядову Раду держпідприємства на пару днів, за цей час вирішити всі питання і потім цю Наглядову Раду повернути. Ринкові громили так свавільничають, забираючи виручку і товар і при цьому ще зазвичай надають стусанів торговцю. Наша влада зараз якраз пішла на таке свавілля, чим злякає інвесторів, тому що для них таке рішення не можна перекрити ніякими інвестнянями.
читайте такожЧому Коболєв отримав коліном під задЩе один момент - у Нафтогазі "зариті" інтереси американців, які воюють проти Північного потоку-2. І, природно, всі питання, які цікавлять українську владу – кредити, підтримка у військовому протистоянні з Росією – також мають ризик серйозно постраждати.
Плюс до такого рішення Коболєву при його можливостях і кричущою неохайності його звільнення, буде нескладно знайти суд, в якому він виграє. І тоді в Нафтогазі ми отримаємо двовладдя - одного призначеного і одного відновленого голову правління. А при тому, що у Коболєва всередині Нафтогазу явно залишаться свої люди, почнеться внутрішня боротьба, яка руйнватиме всю енергетичну сферу і позначиться на українцях, яким ще більше будуть задирати ціни на всі енергоресурси і комунальні послуги. Тобто і в зовнішньому, і у внутрішньому аспекті вся ця ситуація позначиться для нас негативно, як і будь-яке нерозумне рішення.
При цьому Коболєв - далеко не сонечко і не праведник. Його давно пора було гнати з Нафтогазу. Але не так. Потрібно було робити це красиво, тим більше, що підстав для цього вистачає – наприклад, можна було провести розслідування про ціноутворення газу або про що завгодно - приводів було багато. І тоді наслідків для України було б набагато менше.
Олександр Кочетков, політичний аналітик, спеціально для Главреду
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред