Як приймають рішення президенти України

2 вересня 2020, 10:39
809
Володимир Зеленський зламався під вагою проблем, які він намагався вирішувати.
Як приймають рішення президенти України
Президенти України Петро Порошенко, Віктор Ющенко, Леонід Кучма і Леонід Кравчук / Reuters

Психологи стверджують, що чим менше людина розуміє в якійсь справі, тим більше вона спирається на своє емоційне ставлення до питання і майже не звертає увагу на аргументи. На аргументи звертають увагу тільки експерти.

Люди, які ставали президентами України, несподівано стикалися з таким колом питань, про існування яких вони раніше навіть гадки не мали. Це найскладніші питання геополітики, безпеки, економіки, макрофінансів, бюджетів, національностей, військової справи, силових структур, розвідки, місцевого самоврядування, науки, освіти, охорони здоров'я і багато чого-багато чого іншого. Тому всі вони або йшли від вирішення цих питань, передаючи їх іншим людям, або приймали рішення з міркувань "подобається - не подобається". З цієї причини, власне, ми зараз і знаходимося не в найкращій ситуації.

Але не треба думати, що невигадливий емоційний стиль управління притаманний тільки українським президентам. Насправді це досить поширене явище, в силу неймовірної складності завдань, які стоять перед вищими політиками світу.

відео дня

Наприклад, Р. Рейган в прийнятті рішень спирався виключно на свої емоції і образи. Багато його підлеглих прекрасно знали це і вміло цим користувалися. Наприклад, знаменитий міністр оборони Каспар Уайнбергер.

читайте такожЗеленський приречений бути авторитарним вождемУ свій час йому ніяк не вдавалося вибити у глави адміністративно-бюджетного управління Д. Стокмана додаткове фінансування на оборону. Всі його аргументи вміло відкидалися іншими аргументами маститого фінансиста.

Тоді К. Уайнбергер вдався до виверту. Він запропонував Стокману обговорити цю проблему разом з Рейганом. На нараді з Президентом Стокман протягом півгодини наводив фінансово-податкові та бюджетні аргументи, які робили, на його думку, неможливим збільшення асигнувань на армію.

Потім настала черга Міністра оборони. Уайнбергер поставив на проектор тільки одну плівку, на якій зліва був зображений обірваний, худий, виснажений солдат, а праворуч - сильний, рослий, в повному озброєнні, рожевощокий морський піхотинець.

Каспер запитав: "Пане Президенте, яку армію ви хочете мати для боротьби з Совєтами?"

"Я хочу цю" - відповів Рейган і вказав на праву картинку.

На цьому дискусія була закінчена і в США була прийнята найбільша програма озброєння післявоєнного часу. Вона вперше стала фінансуватися за рахунок боргів. З тих пір Америка так захопилася зовнішнім запозиченням, що без цього вона вже нежиттєздатна.

А що ж Стокман? Стокман зазнав шок і потрясіння, після якого незабаром покинув адміністрацію Білого дому і написав книгу про... Рейгана і про те як насправді приймаються найважливіші державні рішення. Часом вона читається як збірка коміксів.

читайте такожРосія заганяє Зеленського в кутЕмоційно чи ніяк взагалі у нас приймали рішення Ющенко, Янукович, Кравчук. Кучма робив вельми успішні спроби сам вникати в деякі питання. У Порошенка, навпаки, перебір. Він просто нікому не довіряв і тому намагався у всьому розбиратися сам. Звідси провальна кадрова політика і вкрай неефективне управління з точки зору оперативності та якості прийнятих рішення. Все ж знати неможливо!

А що ж Зеленський?

Зеленський вже зламався під вагою проблем, які він намагався вирішувати і відверто видихався.

І якщо перші півроку він ще намагався на щось впливати, у щось вникати, то зараз він, по суті, відсторонився від справ і все передав апарату президента, залишивши за собою виключно шоу-функції. Тобто продовжує вельми винахідливо грати якусь hard-версію Голобородька в онлайн-режимі. До реальної влади Зеленський, схоже, вже не має відношення.

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти