StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвята

Видавлювати по краплі: як заощадити воду в домашніх умовах

12 жовтня 2022, 14:06
"Що потрібно робити, щоб заощадити воду" ‒ завжди буде актуальним. Главред розповідає, що потрібно робити, якщо є небезпека відключення води.
Кран, вода
Як заощадити воду в домашніх умовах / https://ua.depositphotos.com/

Як економити воду в домашніх умовах

Митися в душі, а не у ванній. Звичайно, фанати ванни будуть засмучені. Але, в загальному і цілому, на душ витрачається куди менше води, ніж на звичайну ванну. Що, відповідно, і допомагає економити воду.

Повністю завантажувати посудомийну машину - і тільки тоді її включати. Якщо ж вона буде набита напхом, то посуд буде неякісно промиватися. І, відповідно, набагато більше води будуть використовуватися. І не можна виключати варіант, при якому посудомийна машина при неправильному використанні зламається.

Повністю завантажувати і запускати пральну машинку. Тут логіка аналогічна. Якщо немає варіанту заповнити її одягом, то варто завантажити в неї елементи домашнього текстилю ‒ штори, рушники, серветки, скатертини і так далі.

Як економити воду для дітей

  • В першу чергу потрібно утримувати сантехніку в справності - чи то пак полагодити або замінити абсолютно всі протікають крани (якщо такі є). Такі протікання з крана можуть скласти до 24 літрів в день (720 літрів за місяць).
  • При митті посуду не тримайте кран постійно відкритим. Якщо між мийкою тарілок і чашок перекривати кран, то витрати води знизяться у багато разів.
  • Закривайте кран, коли чистите зуби. Для того, щоб прополоскати рот, наберіть склянку води. Таким чином, заощадите до 45 л води – саме стільки протече в каналізацію через відкритий кран за 3-5 хвилин.
  • Якщо бачок унітазу не обладнаний двома режимами зливу, то уникнути втрат води допоможе простий засіб. Наберіть дволітрову пластикову пляшку водою і помістіть в бачок. Це нехитре "пристрій" дозволить заощадити до 20 літрів чистої води в день.
  • Не розморожуйте продукти потужним струменем води. Найкраще заздалегідь перекласти продукти з морозилки в холодильник.
Вода, кран

Як помитися, якщо немає гарячої води

Під час сезонних відключень гарячої води наповнюйте чайники, відра і каструлі. Саме в них весь цей час доводиться нагрівати воду, а після митися, використовуючи тазик і кухлик. Найпростіше, звичайно, відразу нагріти воду у відрі на плиті, але можна скористатися і електричним чайником. Однак тоді воду доведеться кип'ятити кілька разів.

Джерелом гарячої води може стати звичайна пральна машина, яка є практично у кожного. Правда, цей метод не користується особливою популярністю, але для екстрених випадків цілком підійде. Щоб нагріти воду за допомогою пральної машини, потрібно включити її і поставити на найшвидший режим з кип'ятінням, а слив направити в ванну. Після зімітованого прання машина зіллє достатню кількість гарячої води. Головне - не закладати в барабан брудний одяг і не додавати порошок.

Ще один з варіантів помитися в сезон відключення гарячої води — похід в лазню або сауну. Там можна попаритися, відпочити, а іноді навіть скористатися послугами масажиста.

Мити голову холодною водою - справа не з приємних. В якості альтернативи можна використовувати сухий шампунь, який врятує ваше волосся.

Для всього іншого тіла можна використовувати вологі серветки. Але потрібно прикупити відразу кілька пачок - для зняття макіяжу, для інтимної гігієни, просто для очищення і серветки-дезодорант.

Інші новини:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти