Сезон тихого полювання вже почався. Зараз в лісах України можна знайти білі гриби, лисички, моховики, підосичники і багато інших цінних грибів. Ми ж сьогодні розповімо які з них найцінніші і де їх шукати.
Найсмачніші і рідкісні гриби України
- Український трюфель або білий трюфель, є одним з найцінніших грибів у світі. В Україні збір українських трюфелів починається у вересні і триває протягом декількох місяців. Ці гриби ростуть у лісах, де переважають дуби та Граби. Досить ретельно оглядатися навколо-в місцях, де трюфель росте під землею, ви помітите рої мух жовтого кольору. Після знаходження важливо дуже обережно відкопати його, уникаючи будь-яких пошкоджень.
- Мацутаке. Дуже рідкісний вид гриба, який займає друге місце після трюфеля. Його можна знайти в Україні, є згадки, що його збирали в Криму і в Івано-Франківській області. Володіє унікальним ароматом, що нагадує смолисто-пряні нотки. Росте в хвойних і змішаних лісах, вважаючи за краще сосни і ялини. Сезон збору приходить восени, зазвичай з серпня по жовтень. Проте не всім можна їсти гриби, більше про це читайте в нашому тексті.
- Білий гриб. Цей вид вважається королем лісу. Розмір капелюшка може досягати 45 см в діаметрі, а її колір з часом змінюється від оливкового до коричневого. Можуть рости як окремо, так і в групах, і зустрічаються в різних типах лісів. Білі гриби часто зустрічаються в листяних і хвойних лісах, особливо поруч з дубами, буками, соснами і ялинами, тому оглядайте дерева ретельно.
- Боровик королівський є одним з їстівних грибів, який відрізняється своєю великою рідкістю і вартістю. В Україні його можна зустріти в лісах на Прикарпатті, а іноді в Закарпатті. Переважно цей гриб росте на грунтах з високим вмістом вапняку. Час збору Королівського боровика - з червня по вересень.
- Лійочник рожковидний. Особливий їстівний гриб, який має багато різних назв, більшість з яких відображають його незвичайний вигляд. Його називають "ріг достатку"або" чорна лисичка". Також він відомий як трубкогриб рожковідний. Його легко відрізнити за чорнильно-чорним забарвленням. Саме тому вони також називається "трубами мертвих". Вороночники рожковідние можна знайти під деревами, де створюється тінь. Вони віддають перевагу вологим і прохолодним місцям, таким як під дубами, соснами або буками.
Як збирати гриби, щоб не отруїтися
Збір грибів-дуже захоплююче заняття, але потрібно враховувати кілька важливих нюансів.
По-перше, якщо ви не впевнені в тому, що гриб їстівний, краще його не збирати. Вибирайте тільки ті, гриби, в яких точно впевнені.
По-друге, уникайте збирання грибів поблизу автомобільних доріг, промислових підприємств чи інших джерел забруднення.
Завжди готуйте гриби перед вживанням. Теплова обробка вбиває можливі шкідливі мікроорганізми і розкладає токсини, що містяться в деяких їстівних грибах.
Крім того, під час збирання грибів використовуйте кошики або сітки, щоб гриби могли "дихати". Уникайте використання пластикових мішків, оскільки вони можуть сприяти накопиченню вологи та погіршенню грибків. І останнє: беріть тільки ту кількість грибів, яке вам потрібно. Так ви не завдасте шкоди екосистемі лісу.
Читайте такоже:
- Серйозний удар по печінці: з якими продуктами не можна поєднувати гриби
- Дуже смачна закуска з грибів за 15 хвилин: рецепт кошичків, які підкорять будь-якого чоловіка
- Краща підмога після лісового полювання або як швидко відмити руки від грибів
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред